Dzięki połączeniu sił SIA i Finleap Connect udostępnią kolejne możliwości z zakresu otwartej bankowości, ułatwiając integrację API pomiędzy podmiotami. Obie spółki zintegrują swoje rozwiązania z zakresu open bankingu, umożliwiając partnerom korzystanie z usług AIS (dostęp do informacji o rachunku) oraz PIS (inicjowanie płatności).

Finleap Connect i SIA będą rozwijały otwartą bankowość

– Partnerstwo ma usprawnić świadczenie usług z zakresu otwartej bankowości dla banków, fintechów i instytucji finansowych. To kolejny milowy krok na drodze do stworzenia ogólnoeuropejskiej infrastruktury otwartej bankowości. Jako Finleap Connect umożliwiamy dostęp do szerokiej gamy rozwiązań dla ponad 370 marek. Chodzi o takie rozwiązania jak analiza danych, wygodna interakcja z klientami, czy gotowe usługi bankowe – mówi Marco Berini, General Manager Finleap Connect Italy.

Finleap to niemiecki fintech posiadający biura w Berlinie, Frankfurcie, Hamburgu, Mediolanie, Madrycie i Paryżu. Firma zatrudnia ponad 1,3 tys. pracowników w około 80 krajach. Celem Finleap Connect jest rozwiązanie problemu fragmentacji rynku otwartej bankowości. Pomóc ma w tym autorska platforma, która umożliwia partnerom dostęp do transakcji finansowych i narzędzi analitycznych. Do ekosystemu Finleap należą między innymi Solarisbank, Element, czy Elinvar.

Z kolei SIA to spółka należąca do CDP Equity. Firma zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i zarządzaniem infrastrukturą technologiczną i usługami dla instytucji finansowych, banków centralnych, korporacji i sektora publicznego. SIA oferuje swoje rozwiązania w 50 krajach, a biura posiada między innymi w Wielkiej Brytanii i w Polsce.