Jednym z głównych inwestorów w zakończonej rundzie był FIS, producent bankowych systemów IT. Amerykańska firma wdraża już technologię Billona w swoim nowym systemie, służącym do natychmiastowych transakcji między oddziałami banku w różnych krajach. Ponadto w Billona zainwestowały fundusze Rising Tide, Mencey Capital i VCF III.

Polsko-brytyjski fintech Billon z kolejnym dofinansowaniem

Billon został założony w 2015 roku w Wielkiej Brytanii. Fintech posiada licencję wydawcy pieniądza elektronicznego w Polsce i w Zjednoczonym Królestwie. Spółka oferuje rozwiązania z zakresu technologii blockchain.

– Billon wykorzysta fundusze pozyskane w rundzie A do skalowania obecnych wdrożeń i pozyskania nowych klientów. Będziemy również przygotowywać się do otwarcia naszego systemu blockchain dla zewnętrznych deweloperów i partnerów – komentuje Wojciech Kostrzewa, prezes grupy Billon.

W sumie polsko-brytyjski fintech otrzymał do tej pory 16 milionów dolarów (65 mln zł) na rozwój swojej działalności. Przed obecną rundą finansowania Billon pozyskiwał środki od inwestorów indywidualnych, a także z polskich i europejskich grantów rozwojowych, w tym programu badawczo-rozwojowego Unii Europejskiej Horyzont 2020.

Billon współpracuje już z takimi firmami, jak FIS, Microsoft, Raiffeisen Bank International, Biuro Informacji Kredytowej, Tauron, czy Philip Morris. Z technologii blockchain stworzonej przez fintech korzysta kilkunastu klientów na różnych etapach wdrożenia.