Partner serwisu Visa dla biznesu

Fintech Brunch#2 – ciekawy czas dla polskiego sektora fintech

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 15 listopada 2017, 12:52 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 20:27

25 października w warszawskiej Klubokawiarni Miłość odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Fintech Brunch. Tematem przewodnim były wizje inwestycji, których celem ma być stworzenie z Polski zagłębia technologiczno-finansowego na wzór kalifornijskiej „Doliny Krzemowej”.

Fintech Brunch#2 - jak skutecznie rozwijać branżę FinTech w Polsce?

Dokąd zmierza polski rynek fintech? Zdaniem Łukasza Wierdaka z MCI Capital sektor ten ma przed sobą bardzo ciekawe perspektywy. Jednym z głównych powodów jest wysoki poziom zaawansowania polskiego sektora bankowego. Zdaniem przedstawiciela MCI warto też zwrócić uwagę na łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry i spory potencjał inwestycyjny Polski. Nie można też zapominać o zmianach w regulacjach.

– Myślę, że mamy przed sobą bardzo ciekawy czas. Dyrektywa PSD2, która wchodzi w przyszłym roku powinna zmienić kilka obszarów, takich jak płatności, dostęp do rachunku klienta i możliwość inicjowania w imieniu tego klienta transakcji płatniczych. W tym sektorze bardzo dużo się dzieje – zakładam też, że nastąpią kolejne inwestycje i transakcje konsolidacyjne, zarówno w biznesie online jak i offline – powiedział Łukasz Wierdak.

Zapraszamy również na kolejne materiały z Fintech Brunch#2. Na Fintek.pl pojawią się zarówno rozmowy z gośćmi, jak i pełna, obszerna relacja z wydarzenia. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fintech-brunch2-ciekawy-czas-polskiego-sektora-fintech