O sprawie napisał serwis Finextra. Wdrożenie ma zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. W przypadku gdy karta trafi w niepowołane ręce, złodziejowi trudniej będzie z niej skorzystać nie posiadając dostępu do aplikacji. Informacje o karcie będą przechowywane w ekosystemie Curve, a aby uzyskać takie dane trzeba będzie znać PIN do aplikacji lub zalogować się do niej biometrycznie.

Karty płatnicze bez numerów. Nowość od Curve

Fintech zwraca uwagę, że karty bez numerów mają także usprawnić transakcje internetowe. W trakcie płatności online wystarczy przekopiować potrzebne informacje z aplikacji mobilnej, bez konieczności przepisywania numeru karty. Na razie nie wiadomo kiedy karty bez numerów będą dostępne dla wszystkich użytkowników Curve.

Curve to aplikacja „All Card in One”, dzięki której nie trzeba nosić ze sobą wielu kart płatniczych. Wystarczy ściągnąć apkę, podpiąć do niej posiadane plastiki i płacić za pomocą karty Curve. Z poziomu aplikacji wybieramy, którą kartę chcemy obciążać. Jeśli zdarzy się pomyłka, lub chcemy zmienić źródło finansowania z karty debetowej na kredytową, mamy 14 dni na zmianę decyzji (bez dodatkowych kosztów).

Fintech oferuje także dodatkowy zwrot gotówki (cashback) przy zakupach u wybranych przez siebie sprzedawców. Za pomocą Curve można również bezpłatnie przesyłać środki do innych użytkowników aplikacji w 25 różnych walutach. Wystarczy, że użytkownik Curve wybierze z listy kontaktów osobę, której chce przesłać środki. Odbiorca otrzyma środki na swoją kartę bankową (oczywiście musi być klientem Curve).