Firma zajmuje się wdrożeniami technologii płatniczych dla sprzedawców oraz systemów przekazów pieniężnych w obrębie organizacji płatniczych Mastercard i Visa. Oferuje acquiring (e-commerce), przelewy typu karta-karta oraz wypłaty na karty. Fenige posiada licencję krajowej instytucji płatniczej.

Fintech Fenige z kolejnym dofinansowaniem

Pozyskany kapitał Fenige zamierza wykorzystać na rozwój obecnych usług oraz uruchomienie m.in. własnego softposu, czyli terminalu w telefonie. Jednocześnie spółka informuje, że jej nowym prezesem od 1 maja br. został Marcin Chruściel – doświadczony manager z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze kart płatniczych, bankowości i płatności. Wcześniej związany między innymi z Orange Finanse.

W 2021 roku Fenige przetworzyło transakcje o łącznej wartości ponad 1,4 mld zł, odnotowując wzrost o ponad 400% rok do roku. Spółka planuje wysoką dynamikę wzrostu w kolejnych latach – wyniki pierwszych czterech miesięcy potwierdzają bardzo duży potencjał na kontynuowanie trendu – czytamy w komunikacie prasowym.

– Rozwój biznesów wokół nowoczesnych, zautomatyzowanych płatności to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów na rynku fintechowym. Na całym świecie dokonuje się ponad 2 miliardy transakcji bezgotówkowych dziennie, a ich wartość rosła w ostatnich latach o prawie 20 proc. rocznie przebijając w ostatnim roku wartość jednego tryliona dolarów. To pokazuje potencjał Fenige – komentuje Wojciech Pysiewicz, jeden z dwóch założycieli WP2 Investments.