Partner serwisu Visa dla biznesu

Fintech i PARP? To możliwe. Podcast #10

Fintek
Fintek
#Fintech#Podcasty Sfintechowani#Start up
Opublikowano: 31 stycznia 2020, 14:38 Aktualizacja: 5 lutego 2020, 11:47

Jak Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspiera rozwój startupów? Z jakimi problemami mierzą się początkujący przedsiębiorcy? I w reszcie co startupy mają wspólnego z kajakami? Na te pytania odpowiedział nam Jacek Bukowicki, ekspert z Departamentu Rozwoju Startupów w PARP z Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju.

Fintech i PARP? To możliwe. Podcast #10

– Polscy startupowcy to ludzie przedsiębiorczy, odważni i posiadający pasję. Bardzo często widzimy, że za dany biznes w danej dziedzinie naprawdę biorą się ludzie, którzy się tym interesują. Jako PARP cały czas uczymy się rynku startupów – i nie chodzi tylko o to co dzieje się w Polsce, ale spoglądamy także na rozwiązania zagraniczne. Dzięki temu chcemy się jeszcze lepiej rozwijać – mówi Jacek Bukowicki.

Jak PARP wspiera fintechy?

– W ramach PARP działają cztery akceleratory specjalizujące się w branży FinTech. Wśród ich partnerów, czyli odbiorców technologii, znajdują się duże instytucje finansowe, takie jak banki i ubezpieczyciele – zarówno z Polski jak i z zagranicy. Rolą tego programu jest umożliwienie startupowi nawiązania bezpośredniej współpracy z dużą korporacją i przetestowania pomysłów w infrastrukturze danego odbiorcy – tłumaczy Jacek Bukowicki.

PARP prowadzi programy wsparcia dla startupów na różnym poziomie rozwoju. Także dla projektów, które znajdują się dopiero na etapie pomysłu, a ich autorzy nie mają jeszcze zarejestrowanej firmy

Celem działania PARP jest realizacja programów rozwoju gospodarki, wspierających działalność innowacyjną i badawczą małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), rozwój regionalny, wzrost eksportu, rozwój zasobów ludzkich oraz wykorzystywanie nowych technologii w działalności gospodarczej. PARP jest zaangażowana w realizację krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, budżetu państwa oraz programów wieloletnich Komisji Europejskiej.

Więcej o działalności PARP dowiecie się z poniższej rozmowy. Zachęcamy do odsłuchania podcastu.

Wersja audio:

Słuchaj nas na:


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fintech-i-parp-to-mozliwe-podcast-10