Onfido był jednym z beneficjentów funduszu Banking Competition Remedies, który przyznaje dotacje w celu zwiększenia konkurencji na rynku bankowości dla małych firm. Ostatecznie Onfido postanowiło zwrócić pieniądze, ponieważ fintech zrezygnował z planów rozwoju na tym rynku. O sprawie pisze Finextra.

Onfido otrzymało dotację 5 mln funtów. Fintech zwrócił pieniądze

Spółka Onfido dokonała analizy swojej działalności biznesowej i w związku z tym postanowiło zwrócić otrzymane 5 mln funtów do BCR. Pieniądze zostaną ulokowane w Capability and Innovation Fund (CIF) i będą czekały na kolejnego beneficjenta – pisze Finextra.

Onfido nie jest jedyną firmą, która zwróciła otrzymany grant. Pieniądze musiały oddać także Nationwide i Metro Bank, które w sumie w zeszłym roku pozyskały około 100 mln funtów. Powodem takiego stanu rzeczy była zmiana strategii biznesowej – podobnie jak w przypadku Onfido.

Rok 2020 był udany z punktu widzenia brytyjskiej spółki. Fintech może pochwalić się między innymi rekordowymi wzrostami usług weryfikacji tożsamości. Dodatkowo w kwietniu zeszłego roku Onfido pozyskało 100 mln dolarów dofinansowania na dalszy rozwój – między innymi w USA. Z Usług Onfido korzysta ponad 1,5 tys. firm na świecie – w tym między innymi Revolut, czy Alior Bank.