Partner serwisu Visa dla biznesu

Fintech PayUkraine poszerza ofertę. Zaoferują pożyczki

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 27 grudnia 2019, 11:10 Aktualizacja: 27 grudnia 2019, 14:33

Fintech PayUkraine rozszerza swoją ofertę na kolejne kraje. Z aplikacji można już korzystać w Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Francji, Słowenii, Austrii, Czechach, na Słowacji, na Liwie, na Łotwie oraz w Estonii. Dodatkowo fintech wprowadził nową usługę, czyli pożyczki dla Ukraińców.

Fintech PayUkraine poszerza ofertę. Zaoferują pożyczki

PayUkraine to startup założony w Polsce przez dwóch obywateli Białorusi – Evgeny’a Chomtonau i Aliaksandra Horlacha. Od początku 2019 roku oferują tanie przelewy dla obywateli Ukrainy mieszkających poza granicami swojego kraju. W sumie za pomocą PayUkraine można dokonywać transakcji z 14 krajów na Ukrainę. Prowizja wynosi zawsze 6,99 zł, a kurs jest zbliżony do bankowego.

Fintech PayUkraine zaoferuje pożyczki

W komunikacie czytamy, że fintech zdobywa 500 nowych klientów dziennie, a w sumie posiada już prawie 40 tys. użytkowników. Z miesiąca na miesiąc firma wykonuje też dwa razy więcej transferów niż w miesiącu poprzedzającym. Średnie kwoty przesyłane za pomocą platformy wynoszą 170-200 euro.

Od połowy grudnia Ukraińcy mieszkający w Polsce mogą także zaciągnąć pożyczkę za pomocą portalu lub aplikacji PayUkraine. Twórcy fintechu zwracają uwagę, że polskie instytucje finansowe z zasady nie udzielają pożyczek obywatelom Ukrainy, dlatego ich oferta ma wypełnić tą niszę na rynku. Szacuje się, że w Polsce mieszka i pracuje około 2 mln Ukraińców.

Nowe rozwiązanie działa w formule white label, a PayUkraine już teraz szuka kolejnych, polskich partnerów finansowych do rozwinięcia usług pożyczkowych – czytamy w komunikacie. Fintech współpracuje również z Orange (oferując specjalne startery dla Ukraińców) oraz z PrivatBankiem, największym bankiem na Ukrainie.

PayUkraine zatrudnia obecnie 20 osób w Warszawie oraz w Mińsku na Białorusi. Startup pozyskał między innymi dofinansowanie od MobiMedia Solution S.A. – spółki notowanej na rynku NewConnect.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fintech-payukraine-poszerza-oferte-zaoferuja-pozyczki