Partner serwisu Visa dla biznesu

Fintech PayUkraine pozyskał 4 mln złotych dofinansowania

Fintek
Fintek
#Fintech#Fundraising#Start up
Opublikowano: 28 października 2019, 10:07 Aktualizacja: 28 października 2019, 11:29

Młody fintech PayUkraine pozyskał 4 mln złotych na dalszą ekspansję zagraniczną oraz nawiązanie kolejnych partnerstw biznesowych. W polsko-białoruski startup zainwestowała spółka MobiMedia Solution.

Fintech PayUkraine pozyskał 4 mln złotych

PayUkraine to platforma internetowa i aplikacja mobilna umożliwiająca tanie przelewy pieniężne na Ukrainę. Fintech powstał w ubiegłym roku, a założyła go dwójka Białorusinów: Evgeny Chamtonau i Aliaksandr Horlach, mieszkający od kilku lat w Polsce. PayUkraine zatrudnia obecnie 20 osób w Warszawie oraz w Mińsku na Białorusi. Twórcy planują podwoić bazę użytkowników do końca tego roku. Fintech współpracuje między innymi z Orange Polska oraz z największym ukraińskim bankiem PrivatBank

Tanie przelewy na Ukrainę z fintechem PayUkraine

– Aż 6,5 mln Ukraińców mieszka poza granicami swojego kraju w Europie i regularnie przesyła pieniądze do swoich rodzin. Jako ekspaci mieszkający w Polsce sami doskonale widzieliśmy, że usługi przelewów pieniężnych na Wschód można zrobić jeszcze lepiej – mówi Evgeny Chamtonau, CEO PayUkraine.

Twórcy aplikacji najpierw postawili na Polskę, gdzie przebywa ok. 2 mln Ukraińców. PayUkraine w krótkim czasie pozyskał pierwszych 20 tys. użytkowników. Obecnie fintech działa też w Niemczech i we Włoszech, gdzie również przybywa duża ukraińska diaspora. Na rozwój w kolejnych krajach oraz budowanie infrastruktury partnerskiej zostaną przeznaczone środki otrzymane od MobiMedia Solution S.A. Spółka już od września wspiera PayUkraine, a łączna kwota ostatniej rundy inwestycyjnej wyniosła 4 mln złotych. Wcześniej startup wspierany był przez grupę prywatnych inwestorów i aniołów biznesu.

MobiMedia Solution S.A. jest spółką publiczną notowaną na rynku NewConnect. Koncentruje się na inwestycjach w spółki oferujące nowoczesne rozwiązania finansowe (Alternative Online Banking Solution). Większościowym udziałowcem MobiMedia Solution S.A. jest szwedzka firma Lofar AB.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fintech-payukraine-pozyskal-4-mln-zlotych