Plenti to platforma oferującą dostęp do najnowszej elektroniki użytkowej na żądanie – bez pokrywania pełnej ceny produktu, konieczności przechowywania towaru czy jego aktualizacji po zakupie. Trochę przypomina to model subskrypcyjny. Jak to wygląda? Przykładowo użytkownik, który chce wynająć na miesiąc konsolę Xbox One S 1TB zapłaci za to ok. 230 zł, za drugi miesiąc zapłaci jednak już tylko ok. 90 zł. W kolejnych miesiącach cena maleje. Wbrew pozorom nie jest to zła oferta.

Fintech tego rodzaju jak Plenti potrzebuje dużego partnera finansowego, który zapewni mu niską cenę kapitału i sprawdzony model scoringowy. Jest to o tyle istotne, że pozwoli na jeszcze sprawniejsze zbudowanie dużej skali.

W ramach Plenti użytkownik otrzymuje dostęp do dziesiątek produktów, o wartości tysięcy złotych każdy, które mogą być ekspresowo dostarczone pod same drzwi – i to w obie strony. Wypożyczenie ulubionych urządzeń kosztuje cząstkę ceny detalicznej – klienci płacą tylko wtedy, kiedy z nich korzystają. Gdy urządzenie przestaje być potrzebne, użytkownik może je zwrócić za pomocą kilku kliknięć. Po zdalnym wyrażeniu chęci zwrotu towaru, kurier przyjeżdża i odbiera produkt, po czym Plenti weryfikuje go, czyści i udostępnia kolejnym użytkownikom.

Wsparcie finansowe do 200 tys. zł

AccelUp to uruchomiony przez spółkę Accelpoint program akceleracyjny, który łączy dojrzałe startupy z sektora fintech, insurtech i telco oraz globalne korporacje. Uczestnicy programu otrzymują bezzwrotne wsparcie finansowe do 200 000 zł i know-how w postaci 100 godzin konsultacji z wybitnymi ekspertami rynkowymi. Dodatkowo startupy zyskują możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed gronem przedstawicieli globalnych funduszy VC i nawiązania kontaktów biznesowych z partnerami programu. Do grona odbiorców technologii w programie AccelUP niedawno dołączył Santander Consumer Bank.

– Biorąc pod uwagę dotychczasowe zainteresowanie startupów rekrutacją do naszego programu, wspólnie z Santander Consumer Bankiem postanowiliśmy otworzyć dodatkowe okno przyjmowania zgłoszeń. Dzięki temu już niebawem spółka Plenti rozpocznie proces akceleracji w ścieżce fintech. Startupy biorące udział w programie AccelUp to spółki dojrzałe, z produktami bądź usługami gotowymi do wdrożenia. Oczekujemy dobrych efektów współpracy wszystkich 12 startupów biorących udział w II rundzie programu z naszymi partnerami strategicznymi – mówi Hubert Anyżewski, Managing Partner & Co-founder Accelpoint.

– Cieszymy się, mając możliwość przystąpienia do programu akceleracyjnego w charakterze partnera strategicznego. Współpraca ze startupami to ważny obszar rozwoju naszej oferty i odpowiedź na potrzeby klientów. Programy takie jak AccelUp to okazja do poznania nowych pomysłów na biznes i narzędzia, które mają potencjał do tego, aby zmienić rynek consumer finance – komentuje Piotr Żabski, Wiceprezes Zarządu Santander Consumer Banku.

Subskrypcja towarów i usług

– Przed nami okres półrocznej akceleracji, podczas której chcemy nie tylko wypracować rozwiązanie atrakcyjne dla naszych klientów i partnerów biznesowych, ale także je przetestować. Zdecydowaliśmy się na zaproszenie do współpracy Plenti, gdyż w działaniach tego startupu widzimy odzwierciedlenie rynkowego trendu upowszechniania się wśród klientów subskrypcji usług i towarów – mówi Maciej Dąbrowski, dyrektor Departamentu Strategii i Innowacji Santander Consumer Banku.