O sprawie pisze Reuters. Viva Wallet zatrudnił firmę doradczą Jeffries, w celu wsparcia przy przeprowadzeniu rundy inwestycyjnej. Grecki fintech chce w ten sposób pozyskać pół miliarda euro. Żadna z zainteresowanych stron nie udzieliła komentarza w tej sprawie.

Fintech Viva Wallet przymierza się do rundy inwestycyjnej

Na początku sierpnia Viva Wallet uzyskał licencję bankową, dzięki sfinalizowaniu akwizycji internetowego banku Praixa Bank. Dzięki temu fintech będzie mógł rozszerzyć swoją ofertę między innymi o pożyczki. Viva Wallet działa obecnie na 23 rynkach – w tym także w Polsce. Spółka specjalizuje się w płatnościach online i rozwiązaniach z zakresu mobilnych terminali płatniczych. Nowe usługi oparte na licencji bankowej mają pojawić się w ofercie fintechu jeszcze w tym roku.

W materiale Reutersa czytamy, że dzięki rundzie inwestycyjnej Viva Wallet chce pozbyć się zadłużenia i odzyskać zaufanie inwestorów i klientów. Warto zaznaczyć, że grecki sektor bankowy ma za sobą trudne czasy. Przykładowo wspomniany Praixa Bank, pierwszy lokalny challenger, jeszcze w 2018 roku zanotował stratę na poziomie 21 mln euro.