Viva Wallet działa na 23 rynkach w Europie – w tym także w Polsce, od marca 2020 roku. Oferuje rachunki bankowe, aplikacje mobilną, karty płatnicze od Mastercard i płatności online. Dofinansowanie ma zostać wykorzystane na dalszy rozwój technologii „Tap-on-Phone”, która pozwala zamienić smartfon z Androidem w terminal płatniczy.

Viva Wallet otrzymał 80 mln dolarów od inwestorów

W przypadku płatności e-commerce Viva Wallet rozwija usługę Smart Checkout, która pozwala sklepowi szybko dostosować się do lokalizacji i preferencji posiadacza karty. W ten sposób można zaoferować kupującemu interesujące go produkty i zwiększyć konwersję. Sprzedawcy współpracujący z fintechem mają także otrzymać dostęp do nowych produktów pożyczkowych.

Viva Wallet zdobył licencję bankową w sierpniu 2020 roku, przejmując grecki Praixa Bank. Był to mały internetowy bank, specjalizujący się w kredytach konsumenckich i samochodowych. Dzięki akwizycji fintech wprowadził do swojej oferty między innymi pożyczki.

Firma jest obecna również w Polsce. W październiku 2020 roku Viva Wallet udostępnił polskim klientom Google Pay, a wcześniej także Apple Pay.