Na platformie Temenos MarketPlace można już znaleźć rozwiązanie Wise Platform, czyli ofertę fintechu skierowaną do banków. Dzięki temu klienci Temenos będą mogli skorzystać z szybkich i tanich płatności międzynarodowych – udostępniając je na swoich platformach cyfrowej bankowości.

Fintech Wise łączy siły z Temenos

Z platformy Temenos ma już korzystać ponad 3 tys. banków i instytucji finansowych z całego świata. Teraz zyskali oni dostęp do rozwiązań fintechu Wise, czyli do tanich przelewów międzynarodowych. Będą mogli je udostępnić klientom w ramach swoich platform cyfrowej bankowości, czy aplikacji mobilnych.

Temenos to szwajcarski fintech, który udostępnia oprogramowanie oparte na chmurze, przeznaczone dla sektora bankowego i innych instytucji finansowych. Chodzi między innymi o platformę open API, czy obsługę płatności. Z Temenos współpracuje 41 banków, dzięki czemu fintech obsługuje ponad 1,2 mld klientów bankowych. Ostatnio Temenos nawiązał współpracę między innymi z czeskim Komercni Banka.

Z kolei Wise (dawniej TransferWise) to jeden z największych fintechów w Europie. Firma jest wyceniana na około 5 mld dolarów, a z jej usług korzysta ponad 10 mln klientów. Warto dodać, że Wise od 4 lat nieprzerwanie notuje zyski, co nie jest często spotykane w branży fintech.

Wise oferuje między innymi tanie i szybkie przelewy międzynarodowe. Ostatni rebranding spółki miał jednak podkreślić także inne rozwiązania oferowane przez Wise – chodzi między innymi o wirtualny portfel dostępny w aplikacji mobilnej, czy kartę debetową pozwalającą na płatności w różnych walutach.