– Od dzisiaj zaczynamy pobierać opłaty za powyższe. Nie martw się, pobierzemy je tylko za ostatni miesiąc rozliczeniowy, wcześniejsze miesiące od początku istnienia konta pozostają darmowe – czytamy w komunikacie ZEN rozesłanym do klientów.

Zmiany w cenniku fintechu ZEN

Co się zmieni? W cenniku ZEN czytamy, że posiadacze tańszego konta Gold (0,99 EUR) miesięcznie mogą korzystać z wymiany walut do 5 tys. EUR w miesiącu – przekroczenie tego limitu będzie skutkowało naliczeniem prowizji w wysokości 0,3% od kwoty transakcji. Jeśli chodzi o wypłatę z bankomatów, to użytkownik będzie mógł za darmo wypłacić równowartość 300 EUR miesięcznie. Powyżej tej kwoty trzeba będzie uiścić prowizje 1,5%. Z kolei limit bezpłatnych doładowań dla posiadaczy pakietu Gold wynosi 3 tys. EUR miesięcznie (powyżej 0,5% prowizji).

Nieco inaczej wygląda to w przypadku pakietu Platinum (4,99 EUR miesięcznie). Posiadacze tego planu wciąż będą mogli korzystać z nielimitowanej darmowej wymiany walut, ale prowizje pojawią się przy okazji wypłat z bankomatów i zasileń konta. W tym pierwszym przypadku klienci mogą bezpłatnie wypłacić równowartość 700 EUR miesięcznie (potem 1,5% prowizji). Z kolei jeśli chodzi o doładowanie konta, to darmowy próg wynosi 5 tys. EUR (potem 0,5% prowizji).

Pełny cennik ZEN można znaleźć tutaj.

ZEN to polski fintech rozwijany przy wsparciu Mastercard. Ostatnio w aplikacji pojawiły się między innymi przelewy na numer telefonu. Dodatkowo użytkownicy ZEN mogą także korzystać z rachunków w polskim numerem IBAN.