Z okazji zbliżającego się Woodstocku postanowiliśmy przyjrzeć się wykorzystywanym tam rozwiązaniom fintechowym i odpowiedzieć na następujące pytania –  Jak płacić na Woodstocku? Gdzie znajdę bankomat? Czy na festiwalu akceptują płatności kartą? Jaka aplikacja działa na Woodstocku?

Czytaj także: Pyszne.pl uruchamia funkcję Pickup – odbiór własny

Jak płacić na Woodstocku?

Jak płacić na Przystanku Woodstock?

Już od kilku lat organizatorzy festiwalu mocno stawiają na płatności bezgotówkowe. Dlatego jadąc do Kostrzyna nad Odrą nie musicie zabierać gotówki – wszędzie można zapłacić kartą albo smartfonem. Początki „bezgotówkowego Woodstocku” miały miejsce w 2011 roku, kiedy to oficjalnym partnerem festiwalu została Visa. Wtedy po raz pierwszy umożliwiono płatności kartą, również te zbliżeniowe.

Dzisiaj Przystanek Woodstock współpracuje z Bankiem Pekao, PayU i Mastercard. Dzięki temu na wszystkich festiwalowych stoiskach zamontowano terminale. Jeżeli nie posiadamy karty Mastercard lub Maestro, nie jesteśmy klientami Banku Pekao i nie posiadamy aplikacji PeoPay, albo nasz telefon nie posiada funkcji NFC, to do naszej dyspozycji będą 4 bankomaty. Niestety na razie na festiwalu nie ma możliwości płacenia BLIKIEM albo Android Pay.

Gdzie są bankomaty na Woodstocku? Dwa z nich ulokowano przy Lidlu, natomiast pozostałe dwa w pasażu handlowym. Dla wygody gości Lidl na festiwalowym polu będzie otwarty przez 24 godziny na dobę. Oprócz tego na terenie Woodstocku znajdziemy punkty gastronomiczne, które serwują również dania wegańskie.

Aplikacja Przystanek Woodstock. Źródło - woodstockfestival.pl.

Przystanek Woodstock przygotował też specjalną aplikację mobilną, w której znajdziecie:

  • Harmonogram wszystkich woodstockowych wydarzeń,
  • Przypomnienia o wybranych przez Was ulubionych wydarzeniach,
  • Mapę woodstockowego pola,
  • Przydatne informacje (co, gdzie i za ile).

Aplikacja dostępna jest w sklepach Google Play oraz App Store.

Pomimo bezgotówkowego szału na festiwalu trzeba pamiętać, że gotówka będzie nam potrzebna w pociągach Przewozów Regionalnych, gdzie nie ma opcji płatności kartą.

W ramach ciekawostki przypominamy, że Przystanek Woodstock to nie jedyne wydarzenie organizowane przez Jurka Owsiaka, na którym można płacić kartą. Podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze ponownie zostali wyposażeni w terminale i datki „do puszki” mogliśmy przekazywać również bezgotówkowo.