Podczas wszystkich dotychczasowych Finałów, Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny łącznie ponad 1,1 mld PLN. Tylko w zeszłym roku prawie milion złotych z kilkudziesięciu krajów świata napłynęło online właśnie za pośrednictwem PayPal.

PayPal pomaga WOŚP łapać wiatr w żagle

Poza jednorazowym wsparciem, w tym roku można również wybrać opcję cyklicznej darowizny PayPal, aby wybrana kwota co miesiąc automatycznie wspomagała działalność WOŚP.

– PayPal od lat wspiera dobroczynność na całym świecie, ale możliwość współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy to dla nas wyjątkowe wyróżnienie. Chcemy pomóc w poszerzaniu zasięgu WOŚP i ułatwić darowizny bez względu na to, czy darczyńca mieszka na stałe w Polsce, jest przedstawicielem zagranicznej Polonii, czy jednym z ponad 300 milionów naszych aktywnych użytkowników z całego świata – mówi Marcin Glogowski, Dyrektor Zarządzający PayPal na Europę Środkowo-Wschodnią.

W celu dokonania wpłaty wystarczy wejść na stronę: https://wplacam.wosp.org.pl,  wybrać kwotę wpłaty z listy lub wpisać własną, zdecydować o wpłacie jednorazowej lub cyklicznej i wybrać płatność PayPal w górnym menu. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Celem zbiórki będzie pozyskanie środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Osoby wpłacające darowizny powinny mieć się jednak na baczności i uważnie sprawdzać adres strony, na której dokonują płatności. Przed działaniami oszustów ostrzegał między innymi olsztyński oddział WOŚP.