Dzięki automatycznej komunikacji procesowej między LeaseLink a Paynow oraz dostawcą, ścieżka klienta ma być intuicyjna i szybka. Spółki uruchomią pierwsze powiązane produkty na początku listopada. Bazując na dotychczasowych doświadczeniach i rozwoju rynku, sukcesywnie będą dodawane kolejne funkcjonalności i rozwinięcia produktów. – czytamy w komunikacie.

Współpraca LeaseLink i PayNow

LeaseLink to fintech z grupy mBank, który pozwala rozłożyć na raty płatności firmowe za zakupy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych punktach sprzedaży. Od czerwca kilkadziesiąt tysięcy jego klientów może opłacać swoje faktury szybkim metodami płatności. Funkcjonalność powstała dzięki strategicznej współpracy polskiego fintechu z marką Paynow.

Partnerstwo to pozwoli dotrzeć do jeszcze szerszego grona klientów, którzy poszukują szybkiego, sprawnego i całkowicie online’owego finansowania dla swoich firm. Sklepy zyskają zaś szeroki ekosystem płatności dla firm, rozwiązanie zwiększające średnią wartość koszyka zakupowego i możliwość dotarcia do nowego grona odbiorców – wyjaśnia mBank w komunikacie.

Równolegle, firmy pracują nad integracją swoich systemów, aby zaoferować rozwiązania płatnicze dla klientów firmowych poprzez komponenty integracyjne Paynow, między innymi poprzez włączenie do metod płatności w bramkach leasingu operacyjnego i rat dla firm.

– Obecnie trwa wdrażanie wtyczki do WooCommerce. Produkty LeaseLink wkrótce pojawią się na pozostałych komponentach integracyjnych Paynow, by w możliwie jak najkrótszym czasie udostępnić innowacyjne metody płatności jak najszerszemu gronu odbiorców – mówi Jarek Stefański, prezes mElements.

LeaseLink jest częścią grupy mBank od marca 2019 roku. Pełna wartość akwizycji wyniosła ponad 100 mln złotych. Z kolei wraz z końcem sierpnia 2021 roku z firmy odszedł Wojciech Kazimierski, założyciel i pomysłodawca LeaseLinka. Zachęcamy do lektury wywiadu, w którym porozmawialiśmy o porażkach, sukcesach i planach na przyszłość.