Fintechy są stałym elementem krajobrazu na rynku pracy

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 15 listopada 2017 Aktualizacja: 20 lutego 2019

25 października w warszawskiej Klubokawiarni Miłość odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Fintech Brunch. Tematem przewodnim były wizje inwestycji, których celem ma być stworzenie z Polski zagłębia technologiczno-finansowego na wzór kalifornijskiej „Doliny Krzemowej”.

Łukasz Grzeszczyk i Agnieszka Cieślok z Hays Poland podzielili się swoimi wrażeniami z Fintech Brunch#2. Firmy rekrutacyjne wspierają wiele inicjatyw, które zahaczają o rynek fintech. Chodzi o cały proces – od momentu kiedy nowa firma zastanawia się czy wejść do Polski aż do etapu pozyskiwania pracowników.

– Podczas kolejnej edycji Fintech Brunch#2 mieliśmy okazję wysłuchać wielu ciekawych prelekcji na tematy, które teraz na rynku fintechowym się dzieją. – mówi Łukasz Grzeszczyk.

– Widzimy, że firmy fitnechowe stają się stałym elementem krajobrazu na rynku pracy. Kandydaci bardzo często wybierają je dlatego, że jest to jakaś alternatywa dla sztywnych kultur korporacyjnych. Rozwojowi tych firm towarzyszy zazwyczaj bardzo duża dynamika i to naturalnie przyciąga nowych pracowników. Kandydaci bardzo często wskazują właśnie fintechy, podczas gdy definiują swoje idealne miejsce pracy – dodaje Agnieszka Cieślok.

Zapraszamy również na kolejne materiały z Fintech Brunch#2. Na Fintek.pl pojawią się zarówno rozmowy z gośćmi, jak i pełna, obszerna relacja z wydarzenia. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fintechy-stalym-elementem-krajobrazu-rynku-pracy