Kantory działające online oferują tańszą wymianę walut poprzez niskie spready, dzięki czemu mogą stać się źródłem taniej waluty dla przedsiębiorcy.

Kantory internetowe pomogą w ograniczeniu kosztów

– Firmy importujące towary z zagranicy często działają na niewielkich marżach. W tym kontekście każde ograniczenie kosztów i ryzyka jest bardzo ważnym elementem działalności. Koszty wymiany walut są tutaj najlepszym chyba przykładem. Standardowa marża w tabeli bankowej to 4-5%. Nie jest to poziom, który jest akceptowalny dla większości firm, gdyż pracowałyby głównie na zysk banku, a nie swój. Dlatego właśnie podmioty te szukają oszczędności w tej materii – mówi Maciej Przygórzewski, główny ekspert walutowy Internetowykantor.pl i Walutomat.pl.

Rozwiązaniem są kantory internetowe oraz platformy wymiany walut online, szczególnie te mające w swojej ofercie transfery do osób trzecich. Dzięki temu mogą zaoferować atrakcyjną marże na wymianę, będącą mniej niż 10% standardowej oferty banku, ale również atrakcyjnymi kosztami wysyłki waluty.

– Przelewy międzynarodowe wiążą się często z długim czasem oczekiwania i wysokimi kosztami. Kantory internetowe oferują znacznie niższe koszty, a co ważne dopłata do trybu ekspresowego jest relatywnie niewielka, dzięki czemu większość transakcji można rozliczać tego samego dnia roboczego w rozsądnym koszcie. Różnica pomiędzy przelewem idącym 1 a 3 dni robocze jest bardzo istotna, o ile nie trzeba za nią płacić ponad 100 zł jak to się dzieje w bankach, ale 10 zł, co jest standardem w kantorach internetowych – dodaje Maciej Przygórzewski.