W informacji prasowej czytamy, że jest to pierwsze rozwiązanie na polskim rynku, które umożliwia odroczone płatności przy zakupach do 2 tys. PLN.

Odroczone płatności od SuperGrosz i Dotpay. Jak to działa?

Można powiedzieć, że w ostatnich miesiącach przeżywamy prawdziwy boom na płatności odroczone. Z taką usługą wystartował już ING Bank Śląski (wspólnie z fintechem Twisto) i PayU, a inwestycje w tym kierunku poczynił także Alior Bank, inwestując w fintech PayPo.

Jeżeli chodzi o usługę SuperGrosz i Dotpay, to jest ona już dostępna w wybranych e-sklepach i umożliwia zrobienie zakupów z wydłużonym czasem na uregulowanie należności w kwocie od 100 do 2 tys. zł. Klient może bezkosztowo (RRSO 0%) odroczyć termin płatności do 30 dni lub rozłożyć należność na 3, 6 lub 12 rat.

Odroczone płatności to korzyść nie tylko dla klientów, ale także dla sklepów internetowych. Możliwość zapłaty 30 dni później zwiększa konwersję i wartość koszyków. Kupuj Teraz, Zapłać Później weryfikuje zdolność kredytową klienta w oparciu o zaawansowane modele statystyczne – wykorzystując machine learning i big data. Już przy pierwszej transakcji klient pozna swój limit kredytowy, wraz z decyzją o finansowaniu zakupów.

SuperGrosz i Dotpay zapewniają, że weryfikacja oceny kredytowej w ramach Kupuj Teraz, Zapłać Później jest bezpieczna i szybka. Umożliwia to współpraca z podmiotami gromadzącymi dane dotyczące historii kredytowej (m.in. BIK czy CRIF) i łączenie ich z informacjami, które zbierane są podczas wypełniania wniosku przez klienta. W niedługim czasie do programu dołączą kolejne sklepy internetowe.