Partner serwisu Visa dla biznesu

First Data Polska i Alior Bank – to już 10 lat współpracy

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Alior
Opublikowano: 9 sierpnia 2018, 14:15 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 18:09

First Data Polska podsumowuje dziesięć lat współpracy z Alior Bank. Umowa na outsourcing kart płatniczych została podpisana w lipcu 2008 roku.

Alior Bank okazał się najbardziej spektakularnym debiutem bankowym na polskim rynku. Od początku istnienia banku jego twórcy odważnie oraz z pełną świadomością sięgali po najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny fintech. Wdrażali pionierskie w polskiej bankowości modele współpracy z zewnętrznymi dostawcami. Wśród nich był pełny outsourcing obszaru kartowego, który dostarczyła First Data. Umowa została podpisana 31 lipca 2008 roku.

– Z First Data Polska połączyła nas podobna strategia i wizja rozwoju innowacji w płatnościach. Naszym wspólnym celem było wprowadzenie jak najdogodniejszych rozwiązań, które ułatwią klientom korzystanie z ich środków. Z perspektywy czasu widać, że klienci doceniają te usługi – mówi Artur Owsianka, dyrektor departamentu rozliczeń Alior Banku.

– Strategiczna współpraca Alior Banku z First Data udowodniła, że outsourcing kart płatniczych i płatności mobilnych to optymalne rozwiązanie biznesowe. W chwili obecnej jest ono powszechnie wykorzystywane przez liderów bankowości – mówi Jolanta Rycerz, członek zarządu First Data Polska. – Naszym partnerom z Alior Banku składamy serdecznie gratulacje z okazji 10-lecia działalności i życzymy sukcesów w realizacji kolejnych innowacyjnych projektów.

Przełomowe efekty współpracy Alior Bank i First Data

  • Alior Bank był jednym z pierwszych banków, który wprowadził zbliżeniowe karty płatnicze oraz PIN-y nadawane samodzielnie przez klientów w systemie bankowości internetowej.
  • Bank skorzystał z First Data™ Mobile Platform, dzięki czemu jako jeden z pierwszych banków w 2016 roku wdrożył zbliżeniowe płatności mobilne HCE oraz Android Pay (obecnie Google Pay). Dzięki współpracy z First Data, 19 czerwca br., w dniu oficjalnego startu usługi płatniczej Apple w Polsce, bank mógł ogłosić jej dostępność dla swoich klientów i klientów T-Mobile Usługi Bankowe. Autorskie rozwiązanie First Data™ Mobile Platform zostało w tym roku nagrodzone Portfelem Wprost.
  • Alior Bank skorzystał z pełnego wsparcia First Data przy tworzeniu produktów i usług w ramach projektu T-Mobile Usługi Bankowe (TMUB), a później ekspansji na rynek rumuński.
  • W trakcie 10-letniej współpracy eksperci First Data wspierali bank w dwóch fuzjach (Meritum Bank i Bank BPH), które wymagały bezbłędnej i niezauważalnej dla klientów migracji danych z systemów kartowych przejmowanych banków. Łączna ilość zmigrowanych kart wyniosła ponad 1 mln.

/informacja prasowa


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

first-data-polska-i-alior-bank-to-juz-10-lat-wspolpracy