Partner serwisu Visa dla biznesu

First Data Polska nowym uczestnikiem systemu rozliczeń Inkart

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 21 sierpnia 2017, 10:50 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 20:31

Firma First Data Polska, właściciel marki Polcard, jeden z największych agentów rozliczeniowych w Polsce, podpisała umowę uczestnictwa w systemie Inkart. W wyniku zawartego porozumienia, krajowe transakcje, dokonywane kartami płatniczymi w ponad 100 tys. terminalach POS należących do sieci First Data Polska będą rozliczane w systemie Inkart.

Internetowe płatności kartami rosną jak na drożdżach. Najnowsze dane NBP

System Inkart został opracowany i wdrożony przez KIR – kluczową instytucję infrastrukturalną polskiego sektora bankowego.

Czytaj także: Sierpień to szczyt sezonu urlopowego. Nie zapomnij wyposażyć się w…aplikację!

First Data i Inkart

Inkart jest przeznaczony do rozliczania krajowych transakcji kartowych pomiędzy wydawcami kart płatniczych i agentami rozliczeniowymi prowadzącymi działalność na polskim rynku. Obejmują one transakcje realizowane w punktach usługowo-handlowych, bankomatach i innych urządzeniach zlokalizowanych na terenie kraju.

– KIR tworzy i dostarcza innowacyjne usługi dla sektora finansowego w Polsce, wspierając jego rozwój i usprawnianie działania przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR, odpowiedzialny za Obszar Usług Kartowych i Internetowych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do grona uczestników systemu Inkart dołączyła firma First Data Polska, która intensywnie rozwija i wspiera nowoczesne i lokalne rozwiązania w obszarze płatności. Jesteśmy przekonani, że współpraca z First Data Polska przyczyni się do upowszechnienia systemu przeznaczonego do rozliczania krajowych transakcji kartowych. – dodaje Dariusz Marcjasz.

First Data Polska to jeden z największych agentów rozliczeniowych w Polsce, obsługujących płatności w oparciu o terminale POS. Od wielu lat wspiera również banki i instytucje finansowe w obszarze obsługi wydawnictwa kart płatniczych.

– First Data jest aktywnym graczem na polskim rynku płatności. Jesteśmy otwarci na inicjatywy wspierające rozwój obrotu bezgotówkowego w Polsce, dlatego w uzupełnieniu oferowanych przez nas usług rozliczeń krajowych transakcji dokonanych kartami płatniczymi zdecydowaliśmy się przystąpić do systemu Inkart. Wierzymy, że szeroka skala naszej działalności istotnie wpłynie na jego dalszy, dynamiczny rozwój. – komentuje Jolanta Rycerz, Dyrektor Pionu Współpracy z Instytucjami Finansowymi w First Data Polska.

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec I kw. 2017 r. na polskim rynku funkcjonowało 37,7 mln kart płatniczych. W I kw. br. przy ich użyciu przeprowadzono 1,027 mld transakcji w 23,7 tys. bankomatów i ponad 563 tys. terminali POS.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

first-data-polska-nowym-uczestnikiem-systemu-rozliczen-inkart