Partner serwisu Visa dla biznesu

First Data zwiększa limit płatności bez PIN-u do 100 zł, ale trzeba będzie poczekać parę dni

Fintek
Fintek
#Koronawirus#Płatności
Opublikowano: 19 marca 2020, 17:13 Aktualizacja: 19 marca 2020, 18:13

First Data Polska, należąca do Fiserv, właściciel marki Polcard rozpoczęła prace nad dostosowaniem terminali płatniczych Polcard do akceptacji płatności zbliżeniowych do 100 zł bez PIN-u. Operacja polega na zdalnym zaktualizowaniu oprogramowania terminali płatniczych. Z uwagi na skalę i wagę przedsięwzięcia powołano specjalny zespół ekspertów.

Polcard

– Zgodnie z najlepszymi praktykami stosowanymi przy podobnych projektach, rozpoczynamy od wybranej, kontrolnej grupy około 300 urządzeń. Wybrane terminale już w czwartek 19.03 będą akceptować transakcje zbliżeniowe z podniesionym limitem do 100 zł bez PIN-u. Pierwsza grupa zaktualizowanych terminali będzie monitorowana przez kilka kolejnych dni, do poniedziałku 23 marca 2020 – czytamy w informacji prasowej.

Branża spożywcza będzie miała pierwszeństwo

Jeżeli urządzenia będą działać poprawnie, to od 23 marca rozpocznie się zwiększanie limitów na pozostałych urządzeniach. Pierwszeństwo będą miały terminale pracujące u klientów First Data Polcard z branży spożywczej. Łączna liczba terminali Polcard wynosi aktualnie ponad 183 tys.

Zmiana limitów na większości aktywnych i zarządzanych przez First Data terminali Polcard nastąpi w ciągu dwóch tygodni począwszy od 23 marca 2020. First Data zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby o czasie i bezbłędnie wykonać założony plan.

Płatności bezstykowe pozwalają ograniczyć przenoszenie groźnych zarazków

Jak wynika z danych NBP, średnia wartość transakcja zbliżeniowej wyniosła w III kw. 2019 roku –  53 zł. Wzrost limitu z 50 do 100 zł pozwoli więc wyraźnie ograniczyć konieczność kontaktu z klawiaturą terminala płatniczego i ryzyko przenoszenia groźnych dla zdrowia wirusów i bakterii.

Wyższy limit będzie dotyczył transakcji wykonanych plastikowymi kartami zbliżeniowymi, wirtualnymi kartami w mobilnych aplikacjach bankowych (HCE), mobilnymi portfelami Google Pay, a także innymi gadżetami i urządzeniami typu wearables. Z płatności zbliżeniowych bez PIN-u niezależnie od limitu mogą korzystać użytkownicy mobilnego portfela Apple Pay.

Przypominamy i zachęcamy wszystkich do regularnego czyszczenia i dezynfekcji terminali płatniczych, smartfonów i kart płatniczych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

first-data-zwieksza-limit-platnosci-bez-pin-u-do-100-zl-ale-trzeba-bedzie-poczekac-pare-dni