Jeden z założycieli Endomondo, Christian Birk, idzie za ciosem! Po stworzeniu Endomondo, społeczności fanatyków fitness, tworzy społeczność pasjonatów wędkarstwa. Czy powtórzy sukces? Fishtrip dostępny jest już w języku polskim.

Aplikacja Fishtrip, to rejestr połowów, który posiada podobne funkcje jak Endomondo, pozwala wędkarzom zapisać najważniejsze dla nich informacje, nie mówimy tutaj o czasie, spalonych kaloriach, czy pokonanej trasie, lecz o tym co ważne dla wędkarzy…lokalizacja, warunki pogodowe, technika połowu, waga, długość, gatunek ryby oraz zdjęcie swojej zdobyczy. Aplikacja oferuje także funkcje społecznościowe, komentarze i polubienia.

Rejestr połowów w sieci

Dzięki aplikacji, każdy wędkarz może prowadzić swój prywatny rejestr połowów, może w całości lub częściowo udostępnić go swoim znajomym, lub całemu światu. Użytkownik sam decyduje o ujawnieniu lokalizacji swojego połowu, bo przecież każdy wie, że wędkarze lubią zachować swoje sekretne miejsca w tajemnicy.

Endomondo ma ponad milion użytkowników w Polsce, statystyki podają, że społeczność wędkarska w Polsce to ok 2 milionów wędkarzy! Czas pokaże, czy wędkarzom spodoba się pomysł.

Zaledwie po 3 tygodniach od wprowadzenia produktu na rynek duński, aplikacja pojawiła się przetłumaczona na język polski. Kolejne wersje językowe będą dostępne w przyszłości. Duńczycy aktywnie korzystają z aplikacji Fishtrip, a użytkowników przybywa z dnia na dzień.

Gdy ktoś z doświadczeniem, jakie posiada Christian Birk, zabiera się do kolejnego projektu, możemy spodziewać się ciekawego przebiegu wydarzeń. Nie każdy tworzy nową aplikację, posiadając na swoim koncie takie sukcesy jak Birk.