Partner serwisu Visa dla biznesu

FlixBus rusza do Czech, Francji i Belgii oraz wzmacnia siatkę krajową

Fintek
Fintek
#Elektromobilność#Koronawirus
Opublikowano: 16 czerwca 2020, 10:03 Aktualizacja: 16 czerwca 2020, 10:03

Już 18 czerwca wystartują nowe międzynarodowe połączenia FlixBusa, głównie dzięki otwarciu granic kilku europejskich państw. Wśród nowych zagranicznych kierunków znajdą się m.in. Praga, Ostrawa, Paryż, Lille czy Bruksela. O kolejne trasy zostanie też wzbogacona siatka połączeń krajowych, w tym o kierunki w północno-wschodniej Polsce.

Po reaktywacji kolejnych połączeń siatka FlixBus Polska obejmie aż 130 miast. Poza nowymi liniami do Czech, Francji i Belgii, dojdą również nowe kierunki w Niemczech (m.in. Monachium), Holandii (m.in. Rotterdam), a także w Polsce, gdzie dodatkowo zwiększy się częstotliwość na głównych korytarzach.

Nowe linie FlixBusa w Polsce

Nowe trasy w ofercie FlixBus Polska

FlixBus Polska wznowił działalność operacyjną na wybranych trasach już 28 maja. W związku z pandemią spółka wprowadziła dodatkowe zasady oraz rekomendacje odnośnie bezpieczeństwa. Chodzi między innymi o zachęcanie pasażerów do płatności bezgotówkowych i polecanie cyfrowej kontroli biletów.

– Zainteresowanie podróżami rośnie z tygodnia na tydzień, stąd wznawianie naszych połączeń odbywa się tak dynamicznie. Łącznie w naszej ofercie znajdzie się już ponad połowa kierunków, które były dostępne przed pandemią. W tym znajdują się aż 73 miasta w Polsce, również mniejsze jak Nakło, Żnin czy Kłodzko, więc na nowo włączamy się też do walki z wykluczeniem transportowym – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Na wszystkich wznawianych połączeniach FlixBusa w dalszym ciągu obowiązują rozszerzone procedury bezpieczeństwa i higieny, uwzględniające m.in. dezynfekcję pojazdów po każdym kursie, obowiązek zakrywania nosa i ust na pokładzie autobusu i obowiązek dezynfekcji rąk podczas wchodzenia na pokład – czytamy w komunikacie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

flixbus-rusza-do-czech-francji-i-belgii-oraz-wzmacnia-siatke-krajowa