Partner serwisu Visa dla biznesu

FlixBus uruchamia rezerwację miejsc dla pasażerów w Polsce

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 15 maja 2018, 10:15 Aktualizacja: 21 lutego 2019, 22:35

FlixBus uruchamia w Polsce oczekiwany przez pasażerów system rezerwacji miejsc. Początkowo, system będzie obowiązywał na kilku wybranych połączeniach i obejmie miejsca najpopularniejsze wśród pasażerów.

FlixBus uruchamia rezerwację miejsc dla pasażerów w Polsce

Do końca 2018 roku system obejmie wszystkie miejsca w autobusie na wszystkich połączeniach FlixBusa.

Jak zarezerwować miejsce w FlixBusie?

FlixBus rezerwacja miejsc

System rezerwacji miejsc w autobusach FlixBus umożliwi pasażerom wybór preferowanych miejsc (oznaczonych na infografice na szaro), obejmujących fotele najlepiej usytuowane i najpopularniejsze wśród pasażerów. Koszt rezerwacji poszczególnych miejsc wyniesie od 2 do 15 zł, w zależności od długości trasy. Pozostali pasażerowie będą mogli bez dodatkowych opłat zająć dowolne miejsce z ,,zielonej strefy”, czyli miejsc oznakowanych w pojeździe zieloną naklejką, znajdującą się nad fotelem.

– Początkowo, system rezerwacji będzie obowiązywał na kilku wybranych połączeniach krajowych i międzynarodowych, m.in. na bezpośrednim połączeniu z Krakowa do Monachium. Systematycznie do systemu będą dodawane kolejne linie  – komentuje Konrad Bąbliński, Operations Manager w FlixBus Polska.

Docelowo, pod koniec 2018 roku, możliwa będzie rezerwacja dowolnego miejsca w autobusie, a w przypadku braku rezerwacji konkretnego miejsca, system będzie przydzielał je automatycznie. Opcja rezerwacji miejsc jest już dostępna za pośrednictwem strony www.flixbus.pl i obowiązuje na wybranych połączeniach realizowanych od 16 maja.

FlixBus/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

flixbus-uruchamia-rezerwacje-miejsc-dla-pasazerow-w-polsce