– Czas pandemii spowodował znaczne pogłębienie problemu wykluczenia transportowego w Polsce, co w okresie świąt może być szczególnie dotkliwe. Z myślą o tych, którzy planują podróż w rodzinne strony na okres świąteczno-noworoczny, postanowiliśmy odmrozić część naszej siatki – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

FlixBus odmraża siatkę połączeń na okres świąteczny

W świąteczno-noworocznej siatce połączeń FlixBusa znalazły się przede wszystkim kierunki krajowe i zagraniczne cieszące się największym zainteresowaniem w ubiegłych sezonach, ale też mniejsze miejscowości, do których dotarcie transportem publicznym stanowi obecnie największe wyzwanie. Są wśród nich między innymi:

  • Kierunki krajowe: Szczecin, Legnica, Rzeszów, Zakopane, Katowice, Toruń, Poznań;
  • Kierunki zagraniczne: Berlin, Hamburg, Monachium, Praga, Bruksela, Paryż, Amsterdam, Kijów.

Większość połączeń będzie kursować do 11 lub 31 stycznia, czyli również w okresie ferii zimowych. Po tym czasie oferta FlixBusa ponownie zostanie ograniczona, aż do momentu zniesienia części obostrzeń dotyczących transportu publicznego. Bilety na przywrócone połączenia są już dostępne w systemie sprzedaży FlixBus.

– W związku z restrykcjami rządowymi, na terenie Polski w dalszym ciągu obowiązuje limit 50% dostępnych miejsc w autobusie. Jednocześnie, apelujemy do podróżnych o uważne monitorowanie samopoczucia i decydowanie się na podróż wyłącznie, gdy jesteśmy w dobrej kondycji zdrowotnej – dodaje Michał Leman.