Partner serwisu Visa dla biznesu

FlixCar już w 2020 roku. FlixBus zapowiada nowości i podsumowuje działalność w Polsce

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Elektromobilność
Opublikowano: 29 listopada 2019, 10:57 Aktualizacja: 29 listopada 2019, 13:02

FlixBus rozpoczął działalność w Polsce w listopadzie 2017 roku, zastępując popularnego PolskiegoBusa. Obecnie niemiecka firma dysponuje flotą ponad 200 autokarów, współpracuje z 34 polskimi przewoźnikami i zatrudnia ponad 1000 kierowców. Następne kroki to rozwijanie przewozów kolejowych i wprowadzenie usługi carpoolingu – FlixCar.

FlixCar już w 2020 roku. FlixBus zapowiada nowości i podsumowuje działalność w Polsce

FlixCar ma być konkurencją dla Bla Bla Cara, a na wybranych rynkach pojawi się już w 2020 roku. Polska to jeden z najważniejszych krajów dla FlixBusa, dlatego niewykluczone, że nowe rozwiązanie już niedługo zadebiutuje także nad Wisłą.  Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat działalności i planów FlixBusa, to zachęcamy do odsłuchania podcastu z Michałem Lemanem, dyrektorem zarządzającym FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

FlixBus działa w Polsce już od ponad dwóch lat

Pod dwóch latach działalności siatka połączeń FlixBusa obejmuje 240 miejscowości. W 2019 roku niemiecki przewoźnik uruchomił w Polsce blisko 40 nowych linii, dzięki czemu do siatki połączeń dołączyło ponad 110 miejscowości, w tym aż 60 w Polsce. Wśród najciekawszych, nowo dodanych kierunków podróży znalazły się takie miasta jak Białystok, Piła, Wałcz, Kołobrzeg, Olsztyn, Słupsk, Oświęcim czy Medyka. W ofercie nie zabrakło również atrakcyjnych destynacji europejskich, jak Bonn, Dortmund, Kopenhaga, Mediolan, Paryż, Salzburg czy Wenecja.

W mijającym roku FlixBus wprowadzał również udogodnienia technologiczne dla pasażerów. Chodzi między innymi o system rozrywki pokładowej FLIXtainment, możliwość rezerwacji miejsc w aplikacji mobilnej, a także możliwość głosowego zakupu biletu przez Asystenta Google.

Wśród globalnych planów FlixBusa na 2020 rok jest między innymi kontynuowanie testów autobusów elektrycznych w kolejnych krajach oraz prace nad stworzeniem pierwszych dalekobieżnych autobusów zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi. Spółka zapowiada start w Ameryce Południowej oraz w Indiach, a także dalszy rozwój platformy mobilności poprzez wprowadzenie do portfolio usługi carpoolingu pod marką FlixCar. Wkrótce ogłoszone zostaną również nowe plany przewoźnika na rynku ukraińskim.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

flixcar-2020-flixbus-zapowiada-nowosci-polska