Fintech Brunch to konferencja praktyczna, więc postawiliśmy na prezentację gotowych rozwiązań i case’ów, które mogą ułatwić firmom z branży kooperację w tym dynamicznie zmieniającym się środowisku. Była to świetna okazja, by nawiązać interesujące kontakty, nauczyć się czegoś nowego i pochwalić się swoimi osiągnięciami.

Jeżeli interesuje Was merytoryczne podsumowanie wystąpień zapraszamy -Fintech Brunch #1 – o przyszłości finansów i nie tylko.

Czytaj także: Poczta Polska uruchomi własny kantor internetowy

To się działo na Fintech Brunch!

Przy wejściu goście byli witani przez piękną Karolinę, która prezentowała infografiki przygotowane przez Fintek.pl.

Karolina Fintech Brunch.

Tak, dobrze widzicie – polski sektor FinTech wart jest już prawie 1 miliard euro. Poniżej dobrze widoczna infografika.

Inforgrafika Fintek.pl - zapraszająca na FinTech Brunch.

Patrząc na powyższe liczby od razu widać potencjał w branży finasowo-technologicznej, zarówno w Polsce jak i na świecie. Po rejestracji goście otrzymywali prezenty i kierowali się do sali, gdzie odbywały się wystąpienia zaproszonych prelegentów.

Goście na Fintech Brunch.

W pierwszym rzędzie oczywiście nie mogło zabraknąć redaktora naczelnego Fintek.pl – Łukasza Piechowiaka. To właśnie jego prezentacja otworzyła całe wydarzenie. Porozmawialiśmy o firmach, które chcą się uważać za FinTechy, a tak naprawdę nimi nie są. W końcu „Fintek to nowy rock ‘n’ roll” i każdy chce się podpiąć pod ten trend. Czy korzystanie z rozwiązań FinTechowych czyni z danej firmy podmiot FinTech? Oto jest pytanie. Postanowiliśmy o tym podyskutować.

Redaktor naczelny Fintek.pl Łukasz Piechowiak.

Czytaj także: Polacy opracowali nowe rozwiązanie chroniące karty zbliżeniowe

„Fintek to nowy rock 'n' roll”

To hasło idealnie oddaje charakter branży – jest dynamiczna, przebojowa i zmienia sposób myślenia o finansach, tak jak rock 'n' roll zmienił sposób myślenia o muzyce. Na zdjęciu poniżej Maciej Przygórzewski, główny ekspert walutowy w kantorze internetowym Currency-One.

Maciej Przygórzewski z Currency-One.

A poniżej wystąpienie przygotowane przez poznańską spółkę Przelewy24.

Przedstawiciel Przelewy24 podczas Fintech Brunch.

Po serii wystąpień oczywiście nie mogło zabraknąć przerwy na lunch. Goście i prelegenci przeszli to drugiej salki, w celu spróbowania specjałów przygotowanych przez kucharzy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Na gości i prelegentów czekał poczęstunek.

W kuluarach i podczas przerw działo się równie dużo, co na głównej sali podczas prelekcji. Bardzo nas to cieszyło, ponieważ zależało nam na aktywnym networkingu i nawiązywaniu nowych kontaktów. W czasie nieoficjalnych rozmów można się było dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy.

Podczas przerw trwał aktywny networking.

Tak wyglądała pierwsza edycja Fintech Brunch. Oczywiście planujemy już kolejne odsłony, tak więc jeżeli nie udało Wam się być z nami za pierwszym razem – to nic straconego! Tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością jeszcze raz dziękujemy, a wszystkich zapraszamy do śledzenia informacji na Fintek.pl. Do zobaczenia na kolejnym Fintech Brunch!