Jeżeli widz ma dosyć przeglądania listy kanałów w poszukiwaniu interesującego programu, Molotov rozwiąże ten problem. Prawdziwą siłą aplikacji jest zupełnie nowy poziom dostępu do zawartości. Pozwala ona na obejrzenie programu nadawanego wcześniej, jak i na dodanie do zakładki filmu emitowanego później.

Często zdarza się tak, że dwa interesujące programy nakładają się na siebie w czasie. Dzięki Molotovovi możemy obejrzeć je oba. Serwis jest dostępny od 11 lipca (tylko we Francji).

Co oferuje?

Aplikacja pozwala oglądać filmy na wszystkich urządzeniach, jeżeli znajdujemy się we Francji. Autorzy startupu twierdzą, że ulepszyli telewizję bądź nawet wymyślili ją na nowo.

-Molotov to nie telewizja i nie Netflix. Jest prawie jak telewizja, ale my ją wymyśliliśmy na nowo- mówi Jean-David Blanc, współzałożyciel i dyrektor generalny projektu.

Molotov ma podpisane umowy z większością stacji telewizyjnych we Francji, od TF 1, poprzez France Television, aż po Canal +. Firma współpracuje również z wieloma mniejszymi francuskimi kanałami.

Francuska aplikacja posiada ogromną bazę programów oferując nowości dużo szybciej niż Netflix albo CanalPlay. Przewyższa konkurencję większym wyborem programów oraz wygodniejszym dostępem do nich.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest opcja wyszukiwania. Fan Gwiezdnych Wojen może wyszukać swój ulubiony film, a jeżeli ma ochotę na więcej filmów z Harrisonem Fordem może znaleźć je po nazwisku aktora. Dzięki opcji zakładek można wygodnie dotrzeć do programów obejrzanych lub zapisanych wcześniej.

Wizje rozwoju

Molotov jest czymś co próbował stworzyć Apple w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory nie udało się podpisać umów z głównymi sieciami w USA, które myślą nad stworzeniem czegoś na własną rękę. Praktyka to może prowadzić do fragmentaryzowania rynku telewizyjnego.

Serwis jest będzie darmowy dla 35 podstawowych kanałów i 10 godzin zakładek. Za kwotę 9,99 euro klient otrzyma kolejne 37 kanałów i 100 godzin zakładek. Dodatkowo możliwe będzie oglądanie programu na czterech urządzeniach jednocześnie.

W nadchodzących miesiącach Molotov będzie poszerzał ofertę o kolejne ważne kanały, które będzie można subskrybować oddzielnie. Zwiększy się też liczba obsługiwanych urządzeń. Nie wiadomo niestety kiedy produkt ten będzie dostępny poza granicami Francji.

RT