Tydzień temu BNP Paribas uruchomił nową usługę pozwalającą dokonywać płatności między znajomymi, a w nadchodzących tygodniach do grona banków dołączą Credit Mutuel Arkea, Societe Generlae, Credit Agricole i La Banque Postale. BNP Paribas jest pierwszym bankiem, który wprowadził opcję P2P i umożliwił użytkownikom wysyłanie pieniędzy do znajomych po prostu wpisując ich numer telefonu. O sprawie informuje serwis Finextra.

Prześlij pieniądze na numer telefonu

Paylib był początkowo rozwiązaniem służącym do dokonywania płatności w Internecie, jednak ewoluował i stał się rozwiązaniem oferującym płatności bezstykowe. Dziś aplikacja ma 1,2 mln użytkowników. Prowadzone są rozmowy, aby nowym system udostępniony był dla 90% francuskich konsumentów.

Miesiąc temu pisaliśmy, że po ostatniej aktualizacji aplikacji mobilnej ING Banku Śląskiego użytkownicy mogą zobaczyć, kto w ich kontaktach może odbierać środki przesłane za pomocą BLIKa. Tacy znajomi oznaczeni są ikonką BLIK. Podobne rozwiązanie oferuje aplikacja mobilna mBanku. Mimo, że BLIK dostępny jest już w większości banków działających w Polsce, to nie wszystkie oferują przelewy na numer telefonu. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

/Asia Stankiewicz