Pracownik szpitala lub laboratorium, aby skorzystać z darmowych przejazdów, powinien zgłosić się do Free Now na adres: dlazdrowia@free-now.com. o przejściu weryfikacji dostanie dostęp do specjalnego konta w aplikacji, z którego będzie mógł zamawiać bezpłatne przejazdy. Akcja dotyczy miast: Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław. Celem jest zrealizowanie nawet 20 000 darmowych przejazdów do końca maja.

Rusza akcja #TaxiDlaZdrowia od Free Now

Realizując kursy w ramach akcji #TaxiDlaZdrowia kierowcy otrzymują pełną kwotę za kurs i są zwolnieni z opłat dla Free Now, ponieważ prowizja wynosi w tym przypadku 0%. Firma pokrywa koszty przejazdów i zachęca kolejne firmy oraz instytucje, aby dołączyły do tej inicjatywy.

Dla wspólnego bezpieczeństwa podczas przejazdów kierowcy Free Now zostali poinformowani o niezbędnych środkach ochrony i bezpieczeństwa przed zakażeniem koronawirusem, a także konieczności dezynfekcji auta i pozostania w domu w razie choroby. Dodatkowo firma wyposaża ich w w specjalne przesłony oddzielające kierowcę od pasażera oraz przekazuje zalecenia dotyczące środków do dezynfekcji. Podobne instrukcje otrzymali także pasażerowie, którzy są zachęcani do płatności przez aplikację – czytamy w komunikacie.

Dodatkowo Free Now mając cyfrowy zapis wszystkich kursów, deklaruje wsparcie służb sanitarnych w ustaleniu osób potencjalnie zarażonych. W przypadku powiadomienia przez władze o przypadku koronawirusa u użytkownika Free Now, ich dostęp do platformy zostanie czasowo zablokowany.

Kilka tygodni temu Free Now poinformowało o planach rekrutacji kierowców Ubera i Bolta. Ma to związek z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym – tak zwanym Lex Uber.