– Dzięki działalności Fundacji Polska Bezgotówkowa na polskim rynku pojawiło się 400 tys. terminali płatniczych, ponad 900 tys. nowych rachunków bankowych i blisko 1 mln kart płatniczych – mówił podczas IX Cashless Congress Paweł Widawski, wiceprezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Nowy portal edukacyjny od Fundacji Polska Bezgotówkowa

Portal będzie nazywał się „Gotowi Bezgotówkowi”. Znaleźć go będzie można pod adresem www.gotowibezgotowkowi.pl – już od 21 czerwca. Z filmu zaprezentowanego podczas IX Cashless Congress możemy dowiedzieć się, że został on zbudowany w formacie informacyjno-edukacyjnym. Znajdziemy na nim krótkie filmiki i bogate w treści artykuły. Będzie możliwość zapisania się do newslettera i otrzymywać nowe materiały na bieżąco.

W serwisie znajdziemy także sekcje specjalne – na przykład poświęcone dzieciom, a właściwie nauczycielom i rodzicom. Nauczyciel lub opiekun będzie mógł wydrukować kartę pracy dotyczącą edukacji finansowej i przejść przez nią wspólnie z dzieckiem. Podobna sekcja będzie skierowana także do bliskich i członków rodziny wykluczonych finansowo.

Warto przypomnieć, że dzięki działalności Programu Polska Bezgotówkowa zainstalowano już 400 tys. terminali. Z oferty skorzystało około 280 tys. przedsiębiorców.