VanEck to firma zajmująca się zarządzaniem inwestycjami, natomiast SolidX jest dostawcą oprogramowania i usług finansowych typu blockchainie. Firmy postanowiły połączyć siły i chcą wyjść na rynek z produktem giełdowym opartym na Bitcoinie. O sprawie informuje serwis Bloomberg.

Zainwestuj w krypto

Firmy złożyły wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Dotyczy on funduszu, który jest fizycznie zabezpieczony, co oznacza, że będzie chroniony przed utratą lub kradzieżą kryptowaluty. SEC obawia się funduszy obejmujących kryptowaluty i do tej pory odrzucił wiele wniosków o stworzenie takiego produktu. Dyrektor generalny SolidX, Daniel H. Gallancy uważa, że Komisja obawia się funduszy dostępnych dla inwestorów detalicznych, ale inaczej spojrzy na produkt skierowany wyłącznie w stronę inwestorów instytucjonalnych. Twórcy pomysłu przekonują, że produkt może uczynić inwestycje w Bitcoin prostsze i mniej ryzykowne.

Jeśli produkt zostanie zatwierdzony przez Komisję, to cena akcji będzie wynosić 25 Bitcoinów, co daje około 188 000 USD. Zatwierdzenie funduszów inwestycyjnych opartych na kryptowalucie uważane jest za ogromny krok w stronę akceptacji finansowej krypto przez dużych graczy. Jednak możliwe, że będziemy musieli na to jeszcze poczekać, ponieważ niektóre organy obawiają się niestabilności na rynku krypto, które mogą powodować duże straty.

Wczoraj poinformowaliśmy Was, że Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała stanowisko w sprawie funkcjonowania giełd i kantorów kryptowalut. KNF zapewnia, że zgadza się na legalną działalność giełd wymiany walut wirtualnych i dodatkowo zaprasza giełdy i kantory do swojego Programu Innovation Hub, w ramach którego mają powstać ramy prawne dla działalności wyżej wymienionych podmiotów. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

/Asia Stankiewicz