O planowej fuzji Nets i Nexi pisaliśmy w listopadzie 2020 roku. W ten sposób powstanie jeden z największych podmiotów na europejskim rynku FinTech, którego łączne przychody mają wynieść 2,9 mld EUR. W skład grupy Nets wchodzą takie spółki jak PayPro (operator serwisu Przelewy24), Polskie ePłatności, eCard, czy PayLane.

Fuzja Nets i Nexi już 1 lipca

Nowa grupa zamierza wykorzystać swoją silną pozycję rynkową rozwijając obecność na takich rynkach jak Włochy, Niemcy (i państwa niemieckojęzyczne), Europa Środkowa (w tym Polska), Europa Południowo-Wschodnia i kraje skandynawskie. Gigant powstały w wyniku fuzji Nets i Nexi ma być w sumie obecny w ponad 25 krajach.

Udział akcjonariuszy Nets w Nexi ma wynieść 39%. Nowa grupa będzie kierowana przez obecnego CEO Nexi, Paolo Bertoluzzo, jako CEO i dyrektora generalnego.

O duńskiej grupie Nets pisaliśmy na Fintek.pl głównie przy okazji przejęć na polskim rynku FinTech. Nets dokonało m.in. akwizycji PayPro, czyli operatora systemu Przelewy24. Wcześniej spółka przejęła DotPay/eCard, w wyniku czego powstała spółka P24 Dotcard.

W portfolio Nets znajdują się także Polskie ePłatności, BillBird, czy PayLane.