Partner serwisu Visa dla biznesu

Fuzja Pekao S.A. i PKO BP? Bank odpowiada

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Pekao S.A#PKO BP
Opublikowano: 8 grudnia 2017, 10:08 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 22:00

Czy dojdzie do połączenia dwóch największych banków w rękach Skarbu Państwa? Dzisiaj w mediach pojawiły się plotki mówiące o potencjalnej fuzji Banku Pekao z PKO Bankiem Polskim.

Bank chce pomagać w leczeniu raka. Pekao partnerem Warsaw Genomics

Bardzo szybko sprawę postanowił skomentować „Bank z Żubrem”. Poniżej przedstawiamy oficjalne oświadczenie Pekao S.A. w tej sprawie.

Czytaj także: Fintechowa strategia dla Polski na impact fintech’17

Oświadczenie Banku Pekao S.A.

„W związku z dzisiejszą publikacją (2017-12-08) „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” Bank Pekao S.A. informuje, że nie prowadzi rozmów w zakresie połączenia z Bankiem PKO BP. Jest to fake news. Skupiamy się na wzroście organicznym i budowaniu wartości dla klientów.

Czytaj także: Kierunki strategiczne Banku Pekao S.A. na lata 2018-2020

Bank Pekao SA działa od 88 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec trzeciego kwartału 2017 r. na poziomie 16,5%).

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Zarówno w 2016, jak i w 2015 r. Bank zdobył Złotego Bankiera w kategorii Innowacja za wdrożenie mobilnych płatności PeoPay HCE oraz karty wielowalutowej. Według magazynu EMEA Finance, Bank otrzymał tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS”. Lubelska KULkarta – legitymacja studencka z funkcją płatniczą – efekt współpracy Banku z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim otrzymała przyznawaną w Londynie nagrodę Contactless & Mobile Awards 2016.

Na polu bankowości korporacyjnej w 2016 roku, Bank Pekao obronił tytuł Innowatora Roku w obszarze bankowości transakcyjnej w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili Umowę Generalną, czyli najszerszy na rynku katalog produktów i usług bankowych, zintegrowany w jeden pakiet. Umowa Generalna została nagrodzona również Złotym Godłem Quality International 2016.

Bankowość Prywatna Banku Pekao SA uznana ostała za najlepszą w Polsce przez międzynarodowe miesięczniki finansowe: The Banker i Professional Wealth Management oraz Global Finance.”

[Pekao S.A./RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fuzja-pekao-s-a-pko-bp-bank-odpowiada