BZ WBK jako pierwszy bank w Polsce wprowadził możliwość płatności przy pomocy smartwatchy firmy Garmin. Mobilny portfel Garmin Pay obsługują modele Vivoactive 3 i Forerunner 645 – na razie tylko dla posiadaczy kart Mastercard.

Garmin Pay dla kart Visa już wkrótce

Część użytkowników ma już możliwość podpięcia także plastików z logiem Visa – jednak nie wszyscy. Niektórzy wciąż widzą komunikat „Coming Soon” – dlatego skontaktowaliśmy się z biurem prasowym BZ WBK. Przedstawiciele banku potwierdzają, że obecnie trwają testy wdrożenia. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ma ono nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni.

Jak działa Garmin Pay? Posiadacze wymienionych modeli smartwatchy Garmina podpinają swoją kartę do aplikacji na smartfonie. Następnie synchronizują ustawienia z zegarkiem. Następnie wystarczy tylko wpisać wybrany PIN na ekranie smartwacha i zbliżyć urządzenie do terminala. Co ciekawe PIN wystarczy wpisać tylko jeden raz – na przykład po założeniu zegarka rano.

Jeżeli przez 24 godziny nie zdejmiemy smartwatcha, to przy kolejnych płatnościach nie będzie konieczności wpisywania kodu – także przy transakcjach powyżej 50 zł. Więcej o samym rozwiązaniu i technologii tokenizacji wykorzystywanej przy Garmin Pay można przeczytać tutaj – Zapłać zegarkiem. Garmin Pay już w Polsce.