21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Garmin Pay także dla posiadaczy kart Visa

Płatności Garmin Pay dostępne dla klientów Nest Banku

Bank Zachodni WBK potwierdza, że trwają testy wdrożenia płatności Garmin Pay dla posiadaczy kart Visa. Przypomnijmy, że od połowy marca z rozwiązania korzystają klienci z kartami od Mastercard.

BZ WBK jako pierwszy bank w Polsce wprowadził możliwość płatności przy pomocy smartwatchy firmy Garmin. Mobilny portfel Garmin Pay obsługują modele Vivoactive 3 i Forerunner 645 – na razie tylko dla posiadaczy kart Mastercard.

Garmin Pay dla kart Visa już wkrótce

Część użytkowników ma już możliwość podpięcia także plastików z logiem Visa – jednak nie wszyscy. Niektórzy wciąż widzą komunikat „Coming Soon” – dlatego skontaktowaliśmy się z biurem prasowym BZ WBK. Przedstawiciele banku potwierdzają, że obecnie trwają testy wdrożenia. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ma ono nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni.

Jak działa Garmin Pay? Posiadacze wymienionych modeli smartwatchy Garmina podpinają swoją kartę do aplikacji na smartfonie. Następnie synchronizują ustawienia z zegarkiem. Następnie wystarczy tylko wpisać wybrany PIN na ekranie smartwacha i zbliżyć urządzenie do terminala. Co ciekawe PIN wystarczy wpisać tylko jeden raz – na przykład po założeniu zegarka rano.

Jeżeli przez 24 godziny nie zdejmiemy smartwatcha, to przy kolejnych płatnościach nie będzie konieczności wpisywania kodu – także przy transakcjach powyżej 50 zł. Więcej o samym rozwiązaniu i technologii tokenizacji wykorzystywanej przy Garmin Pay można przeczytać tutaj – Zapłać zegarkiem. Garmin Pay już w Polsce.

/Rafał Tomaszewski