Stripe to jeden z największych fintechów na świecie, który oferuje usługi z zakresu przetwarzania płatności. Firma obsługuje sprzedawców w ponad 140 krajach i zgodnie z danymi z końcówki zeszłego roku jest wyceniana na ponad 36 mld dolarów.

Fintech Stripe łączy siły z Afterpay

Teraz amerykański fintech nawiązał współpracę z Afterpay, australijską spółką oferującą odroczone płatności. Dzięki temu sprzedawcy korzystający z usług Stripe będą mogli zaoferować klientom możliwość rozłożenia płatności na czteromiesięczne raty.

Dodatkowo oba fintechy połączyły siły z platformą do tworzenia stron internetowych – Squarespace. W ramach tej współpracy Stripe i Afterpay mają zaoferować swoje rozwiązania e-commerce klientom w USA, Australii i Nowej Zelandii. W niedalekiej przyszłości taka możliwość będzie dostępna także dla sprzedawców w Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

To nie pierwsza aktywność Stripe na rynku odroczonych płatności. W maju zeszłego roku fintech nawiązał współpracę z QuadPay, spółką oferującą płatności odroczone i ratalne. QuadPay powstał na bazie infrastruktury Stripe i pozwala dokonywać płatności odroczonych wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa – zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych.

Z kolei Afterpay to gigant rynku odroczonych płatności, notowany na giełdzie w Sydney. Fintech jest wyceniany na ponad 30 mld dolarów. W listopadzie zeszłego roku pisaliśmy o wynikach Afterpay, który wtedy chwalił się, że posiada prawie 10 mln klientów. Teraz ta liczba zapewne jest jeszcze większa.

Na rynku odroczonych płatności (BNPL) dzieje się naprawdę sporo. Szwedzka Klarna zaoferowała niedawno rachunki bankowe i już niedługo ma pozyskać ponad 500 mln dolarów dofinansowania. Podbije to wycenę fintechu do 30 mld USD.