Partner serwisu Visa dla biznesu

Globalne innowacje to priorytet dla startupów, inwestorów i korporacji

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Start up
Opublikowano: 27 marca 2019, 15:19 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 14:53

450 startupów i 100 scaleupów, 450 przedstawicieli firm i korporacji, 300 inwestorów. W sumie ponad 2 tys. uczestników spotkało się 19-20 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na Wolves Summit, międzynarodowej konferencji dedykowanej innowacjom w technologii, aby wspólnie wspierać tworzenie wartościowych relacji biznesowych pomiędzy właściwymi ludźmi.

Globalne innowacje to priorytet dla startupów, inwestorów i korporacji

Eksperci mówili o trendach technologicznych i biznesowych, jak i prognozach dotyczących innowacji na najbliższe lata. Nie zabrakło również tematów dotyczących wpływu technologii na środowisko i rozwiązaniach, które mają uratować nasza planetę. Fintek.pl był patronem medialnym wydarzenia.

 Liderzy innowacji w Warszawie

 Zakończyła się dziewiąta edycja międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów, funduszy inwestycyjnych i korporacji, Wolves Summit. Sale Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przez 2 dni wypełnione były wartościowymi rozmowami o biznesie, innowacjach i inwestowaniu w przełomowe technologie, które rozwiązują problemy teraźniejszości i ułatwią naszą przyszłość.

Posłuchać można było także liderów biznesowego świata innowacji w technologii, m.in. Alexa Kartsela – Country Managera firmy Bolt (do niedawna Taxify), Michała Wrończyńskiego, CEO Samurai Labs, w który zainwestował Robert Lewandowski, a także Lukasa S. Zgiepa (Beedfund) i Piotra Obidzińskiego (Wisła Kraków), którzy opisywali historię uratowania Wisły Kraków poprzez equity crowdfunding.

Nowa odsłona networkingu

Organizatorzy konferencji Wolves Summit stawiają przede wszystkim na wartościowy, właściwy networking, szczególnie 15-minutowe spotkania, które po raz kolejny okazały się najważniejszym elementem wydarzenia. Brali w nich udział niemal wszyscy uczestnicy konferencji — tzw. matchmaking podczas dziewiątej edycji cieszył się nie tylko wysokim zainteresowaniem (ustawionych zostało ponad 4500 spotkań), ale także zadowoleniem uczestników, których ocena satysfakcji ze spotkania wyniosła 92%.

Pozwoliło to przedstawicielom środowiska technologicznego poznać się lepiej i nawiązać cenne partnerstwa biznesowe, rozpocząć negocjacje inwestycyjne, czy zebrać informację zwrotną na temat swoich rozwiązań.

Cała nadzieja w innowacji

Podczas marcowej edycji Wolves Summit nie zapomniano o tematach poruszających wpływ technologii na środowisko i społeczeństwo. Prelegenci mówili m.in. o Smart Cities i  transformacji do gospodarki niskoemisyjnej. Zgodnie przyznano, że nadzieja Ziemi leży w innowacyjnych technologiach, które  mają na celu ochronę Ziemi. Startupy ponownie mogły uczestniczyć w konferencji za darmo i w odpowiednich warunkach rozmawiać z inwestorami i przedstawicielami korporacji, którzy szukali innowacyjnych rozwiązań z różnych branż, od technologii medycznych po robotykę i sztuczną inteligencję.

– Przyciągamy do Polski kapitał, pomagamy startupom rosnąć i szerzyć pozytywny wpływ nie tylko na Polskę, ale całą planetę. Wspieramy przedsiębiorczość. Cieszymy się, że świadomość korzyści z budowania mostów i współpracy oraz skutecznego łączenia ze sobą biznesów stale rośnie – komentuje Piotr Piasek, założyciel Wolves Summit.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

globalne-innowacje-to-priorytet-dla-startupow-inwestorow-i-korporacji