W tegorocznej edycji konkursu Glovo zostało regionalnym ambasadorem XTC Samsung Challenge w regionie Azji i Europy, w krajach gdzie operuje. Glovo XTC skierowane jest do start-upów z Europy i Azji i połączy młodych przedsiębiorców z inwestorami i liderami branży. Zwycięzcy będą reprezentować region w międzynarodowych finałach XTC. To ostatni moment na zgłoszenie do konkursu.

Technologie, które ulepszają świat

Extreme Tech Challenge (XTC), to międzynarodowy konkurs dla start-upów. Wyłania te firmy, które w codziennej pracy wykorzystują nowe technologie do ulepszania świata. Wyzwanie Samsung Challenge, które stanowi część konkursu, jest inspirowane słynnymi 17 celami zrównoważonego rozwoju ONZ (SDG). Łączy innowatorów z siecią inwestorów, korporacji i mentorów, by pomóc im zdobyć kapitał, rozpocząć współpracę na większą skalę i rozwijać swoje start-upy. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia 2021.

Glovo wyłoni maksymalnie trzech finalistów, którzy wezmą udział w bootcampie zaplanowanym na maj 2021 roku oraz w międzynarodowych finałach w czerwcu 2021 roku.

Startupy zgłaszane do konkursu w ramach Extreme Tech Challenge, muszą oferować produkty lub usługi oparte na innowacyjnych technologiach. Możliwe jest również wykorzystanie istniejących technologii w najnowocześniejszych aplikacjach, których dotychczas nie rozwijano. Kluczem do sukcesu jest pomysłowość i kreatywność.

/Fintek.pl