To kontynuacja rundy inwestycyjnej Starling Bank z marca bieżącego roku. Początkowo spółka pozyskała w niej 272 mln funtów (376 mln USD), ale po dofinansowaniu Goldman Sachs suma inwestycji wzrasta do poziomu 322 mln GBP. Starling jest obecnie wyceniany na około 1,1 mld funtów (1,5 mld USD) – podaje Finextra.

Starling Bank pozyskuje 50 mln dolarów

Starling Bank to brytyjski challenger, czyli bank bez oddziałów. Fintech został założony w 2014 roku przez Annę Boden. Obecnie obsługuje ponad 2 mln rachunków bieżących, w tym około 350 tys. kont biznesowych. Wartość depozytów wzrosła z 1 mld funtów rok temu do ponad 6 mld GBP obecnie. Starling jest na dobrej drodze, aby ogłosić swój pierwszy pełny rok zakończony zyskiem – na koniec następnego roku podatkowego.

Starling Bank zaczął zarabiać już pod koniec 2020 roku, gdy przedstawił zysk na poziomie 10 mln funtów. Teraz celem fintechu jest między innymi zakup niebankowego pożyczkodawcy z rynku europejskiego. Bank dostrzegł potencjał rynku kredytowego dzięki pandemii COVID-19 i tanim pożyczkom dla biznesu realizowanym w ramach brytyjskiego programu pomocowego.

W ciągu ostatnich tygodni dofinansowaniem pochwalił się także inny brytyjski challenger – Atom Bank, który pozyskał 40 mln funtów. Pomimo tego wartość spółki spadła o połowę za sprawą problemów głównego udziałowca. Pomimo obniżonej wyceny Atom Bank twierdzi jednak, że ma za sobą najlepszy rok w historii.