Jedyne wyjątki to PKO Bank Polski i Bank Pekao, które stawiają na własne płatności HCE. Biuro prasowe Credit Agricole potwierdza, że od dzisiaj klienci banku mogą dodawać swoje karty do mobilnego portfela od Google. Teraz klienci francuskiego banku czekają na Apple Pay, które ma się pojawić na początku marca.

Google Pay w Credit Agricole

Podpięcie karty do Google Pay jest bardzo proste. Wystarczy ściągnąć aplikację, wprowadzić numer karty, numer CVV (na odwrocie plastiku) oraz numer telefonu. Następnie otrzymamy z banku kod weryfikacyjny, który należy przepisać w aplikacji. I gotowe – można już wygodnie płacić przy użyciu smartfona. Jeżeli chodzi o sam proces płatności, to wystarczy wybudzić telefon, zbliżyć go do terminala (bez konieczności otwierania aplikacji) i autoryzować transakcję. Płatności mobilne obsługuje Android 5.0 lub nowszy, na telefonie z funkcją NFC.

Za pomocą Google Pay można także płacić w Internecie. Wystarczy wybrać ikonę GP w panelu transakcyjnym albo w koszyku sklepu internetowego, a płatność zostanie zrealizowana za pomocą karty zapisanej w portfelu Google – po potwierdzeniu transakcji na smartfonie.

Google Pay to kolejny etap wprowadzania innowacji w Credit Agricole. Francuski bank chce gonić konkurencję. Jeszcze w grudniu w aplikacji mobilnej CA24 wprowadzono biometryczne logowanie. Do apki można się zalogować za pomocą odcisku palca lub Face ID. W zeszłym roku Credit Agricole wprowadził do swojej oferty także płatności BLIK oraz przelewy natychmiastowe Express Elixir. Następny krok to wdrożenie Apple Pay i przelewów BLIK na numer telefonu.