Google Pay to aplikacja pozwalająca płacić telefonem z systemem Android w sklepach posiadających terminale zbliżeniowe oraz w aplikacjach i na stronach internetowych. Klienci, którzy chcą korzystać z płatności Google Pay, powinni posiadać telefon z systemem Android w wersji 5.0 lub nowszej, obsługujący technologię NFC.

Google Pay dla firm w ING Banku Śląskim

Dodanie karty firmowej do Google Pay jest proste – wystarczy pobrać aplikację ze Sklepu Play, dodać kartę, a następnie potwierdzić jej dane. Przed dodaniem karty wymagane jest zaakceptowanie warunków korzystania z usługi Google Pay. Rozwiązanie zapewnia bezpieczną formę płatności – dane karty w telefonie są zaszyfrowane i zabezpieczone.

Użytkownicy kart wydanych dla spółek prowadzących pełną księgowość i samorządów mogą dodać do Google Pay wszystkie typy kart firmowych, natomiast spółki działające na zasadzie uproszczonej księgowości, właściciele i pełnomocnicy jednoosobowych działalności gospodarczych mogą dodać karty debetowe: Visa Business zbliżeniowa oraz Mastercard Business zbliżeniowa – czytamy w komunikacie ING Banku Śląskiego.

Od ubiegłego roku klienci firmowi ING Banku Śląskiego mogą również korzystać z płatności mobilnych Apple Pay.