Partner serwisu Visa dla biznesu

Google startuje z nową usługą. Internetowe płatności jednym kliknięciem dzięki Pay with Google

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Google#Google Pay
Opublikowano: 24 października 2017, 15:25 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 20:52

Gigant z Mountain View uruchamia kolejną usługę płatniczą – Pay with Google. Jej powstanie firma zapowiedziała już w maju bieżącego roku podczas konferencji I/O 2017. W swoim portfolio Google ma już takie funkcjonalności jak Android Pay czy Tez. Czym wyróżnia się najnowsza z nich?

Google startuje z nową usługą. Internetowe płatności jednym kliknięciem dzięki Pay with Google

„Pay with Google” daje możliwość płacenia w aplikacji i w sklepach internetowych za pomocą jednego kliknięcia. Wyeliminuje to konieczność każdorazowego przepisywania danych karty płatniczej, a nawet adresu. Na razie PwG działa na smartfonach z systemem Android i w przeglądarce Chrome (od wersji 6.1). Docelowo nowa usługa ma być dostępna również w innych przeglądarkach.

Google sukcesywnie rozwija zasób swoich usług płatniczych. Kilka tygodni temu na Fintek.pl pisaliśmy o nowej aplikacji Tez, która pozwala płacić za pomocą dźwięku. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym tekście – Czy Google to już fintech? Nowa aplikacja pozwala płacić dźwiękiem.

Czytaj także: Singapur ogranicza ruch uliczny. Od 2018 roku zakaz rejestracji nowych samochodów

Pay with Google – płatności jednym kliknięciem

Pay with Google - nowa usługa od Google
Na pierwszy rzut oka PwG przypomina takie rozwiązania jak Visa Checkout, Masterpass, PayPal One Touch, Apple Pay czy nawet Android Pay, który oprócz płatności w fizycznym sklepie oferuje również płatność w sieci. Cechą szczególną PwG jest jednak szybkość i wygoda transakcji oraz integracja z innymi usługami Google.

Czytaj także: Apple Pay jednak nie dla Polaków?

Wystarczy podać dane swojej karty w którymś z serwisów Google – nieważne czy zrobimy to na YouTube’ie,  w Android Pay, czy w sklepie Play. Oznacza to, że sam proces dodawania karty będzie prawie nieodczuwalny i wykonany nijako „przy okazji”. Google to przecież ogromna baza danych o użytkownikach – również danych kart płatniczych.

Przy następnej transakcji realizowanej z poziomu smartfona lub tableta otrzymamy propozycję płatności za pomocą Pay with Google. Wybieramy zapisaną w serwisach Google kartę, a do formularza zakupowego od razu zaciągane są nasze dane adresowe, dzięki czemu sam zakup to faktycznie jedno kliknięcie.

Dużo mówi się o tym, że Google wie o nas więcej niż my sami. Fakt, może i coś w tym jest, tylko powstaje pytanie czy to coś złego? Dzięki tym informacjom nasze customer expirience może być na jeszcze wyższym poziomie. Niestety, ale na razie Pay with Google nie będzie dostępne w Polsce. Jest to jednak tylko kwestia dobrej woli naszych deweloperów, ponieważ gigant z MV sam zachęca do implementacji swojej nowej usługi.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

google-startuje-nowa-usluga-pay-with-google