Partner serwisu Visa dla biznesu

Od początku istnienia Google zamknęło już 44 projekty, a będą kolejne

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Google
Opublikowano: 12 marca 2019, 11:27 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 15:49

Google+ to już przeszłość. Serwis społecznościowy nie znalazł uznania w oczach użytkowników, dlatego Google podjęło decyzję o jego zamknięciu. Portal zniknie z rynku jeszcze w tym miesiącu. Poza Google+ firma z Mountain View nie będzie rozwijała także komunikatorów Hangouts i Allo oraz skrzynki pocztowej Inbox.

Google+ zniknie w tym miesiącu. To także koniec Hangoutsa i Allo

O sprawie pisze Rzeczpospolita. Taka decyzja Google nie może zaskakiwać. Google+ wystartowało w 2010 roku i miało stać się konkurencją dla Facebooka, ale plan nie wypalił i dzisiaj z serwisu korzystają głównie PR-owcy i dziennikarze. Dodatkowo kilka miesięcy temu portal padł ofiarą ataku hakerskiego, w który wykradziono dane około 500 tys. użytkowników.

Google+ zniknie w tym miesiącu. To także koniec Hangoutsa i Allo

Po co dziennikarzom i PR-owcom Google+? Wrzucane tam posty miały łapać lepsze zasięgi w wyszukiwarce Google. I to by było na tyle jeśli chodzi o pożytek z serwisu…. Gwoździem do trumny okazał się jednak atak hakerski, który dodatkowo ukazał niewielką skalę działalności Google+. 500 tys. zhakowanych kont to niewiele w porównaniu do wycieku danych Yahoo, czy Equifax – odpowiednio 1 mld i 143 mln zhakowanych kont. W Google+ znajdowało się jednak sporo danych o użytkownikach, ponieważ konto w serwisie było zakładane automatycznie na przykład posiadaczom Gmaila.

Rzeczpospolita pisze, że Google+ przestanie działać jeszcze w tym miesiącu. Dodatkowo gigant z Mountain View nie będzie już rozwijał komunikatorów Hangouts i Allo. Ma to jednak związek z powstaniem nowej apki o nazwie Hangouts Chat, która między kwietniem i październikiem zostanie zintegrowana z Gmailem.

Pomimo tego, że Google to jedna z największych i najbardziej innowacyjnych firm na świecie, to w swojej historii miała wiele nieudanych projektów. Wszystkie niewypały giganta z Mountain View można sprawdzić na stronie The Google Cemetery – w sumie od początku swojej działalności firma zamknęła 44 projekty.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

google-zniknie-w-tym-miesiacu-to-takze-koniec-hangoutsa-i-allo