– Rozpoczynamy pracę nad kolejnym przedsięwzięciem. Tym razem naszym celem jest otwarcie funduszu cvc – będzie to efektywne narzędzie do inwestowania lub współpracy z firmami z sektora FinTech rozwijającymi technologie dla uczestników rynku kapitałowego. To właśnie innowacyjność jest fundamentem naszych założeń strategicznych i jestem przekonany, że tym działaniem rozpoczynamy nowy rozdział w rozwoju spółki oraz prowadzonych przez nas giełd, a doświadczeni i kompetentni zarządzający, których pozyskamy do projektu przesądzą o jego sukcesie – mówi Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW.

GPW uruchomi własny fundusz venture capital

W związku ze swoimi planami GPW opublikowała na stronie internetowej zapytanie o informację (RFI) skierowaną do zespołów doświadczonych w zarządzaniu funduszami typu venture capital.

Wybierany Zespół Zarządzający ma za zadanie dostarczać spółkom portfelowym tak zwane „smart-money”, tym samym zwiększając znacząco ich szanse na komercyjny sukces na rynku polskim oraz międzynarodowym. W kolejnym etapie rekrutacja GPW wyśle Request for Proposal (RFP) do wybranych Zespołów Zarządzających, a ostateczne decyzje o wyborze podejmie komisja przetargowa – czytamy w komunikacie.

Tworzenie własnego funduszu venture capital to kolejna ciekawa inicjatywa GPW w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na początku lipca Giełda Papierów Wartościowych rozpoczęła prace nad własną platformą transakcyjną. Wartość projektu jest szacowana na około 90 mln złotych, a w jego realizacji pomoże dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. GPW postanowiło także uruchomić program wsparcia dla małych i średnich, który ma pomagać im w rozwoju i transformacji biznesu.