Partner serwisu Visa dla biznesu

GPW wdraża pierwszego chatbota

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Chatbot
Opublikowano: 13 marca 2018, 09:56 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 20:41

GPW Asystent to pierwszy chatbot w historii Giełdy, stworzony przez twórców aplikacji mobilnych z MoveApp (Grupa Me & My Friends). Umożliwia on inwestorom szybki dostęp do indeksów i notowań spółek oraz udostępnia najnowsze wiadomości rynkowe z Polskiej Agencji Prasowej, dotyczące emitentów.

90 mln złotych. Tyle GPW wyda na własną platformę transakcyjną

Asystent działa w oparciu o platformę Facebook Messenger i wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji oraz aplikacji do czatowania. Aby skorzystać z pomocy tego narzędzia wystarczy wybrać GPW Asystent na liście kontaktów w komunikatorze i wysłać wiadomość np. z nazwą spółki. W odpowiedzi otrzymamy aktualne notowania oraz inne przydatne informacje, dotyczące m.in. raportów bieżących czy okresowych.

Czytaj także: Ten bank wydaje bransoletki płatnicze

Dane giełdowe pod ręką

– Bot GPW ma stać się wirtualnym asystentem, zapewniającym prosty i szybki dostęp do danych giełdowych. Docelowo będzie on dostarczał także wykresy notowań oraz umożliwi ustawianie indywidualnych powiadomień dla konkretnych spółek – mówi Bartosz Brażewic-Dosiółko, creative director z MoveApp.

– Realizacja projektów takich jak GPW Asystent pozwala nam wykorzystać nowe technologie i rozwiązania komunikacyjne. Liczymy na to, że będzie ciekawym uzupełnieniem dla aplikacji mobilnej GPW i platformy [email protected] – mówi Justyna Rachańska, P.O. dyrektor działu komunikacji i marketingu GPW.

Jest to pierwsza, pilotażowa odsłona narzędzia przeznaczonego zarówno dla inwestorów, jak i osób zainteresowanych rynkiem kapitałowym. „GPW Asystent” jest już dostępny dla użytkowników Messengera i jak zapowiadają pomysłodawcy z MoveApp – będzie stale rozwijany o nowe, przydatne dla inwestorów funkcje.

Czytaj także: GPW chce kupić giełdę w Tel Awiwie

Brand Voice/AS


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

gpw-wdraza-pierwszego-chatbota