W ramach współorganizowanego z Visa projektu, wygodne płatności cykliczne będą teraz dostępne za pomocą terminali płatniczych. Dzięki temu partnerstwu Greenpeace Polska będzie mogło w szybki i prosty sposób pozyskiwać darowizny na rzecz fundacji, a osoby zainteresowane regularnym wsparciem, będą mogły bezpiecznie dokonywać transakcji za pomocą kart płatniczych.

Połączenie sił z fintechem Mofimo oraz jednym z największych w Europie agentów rozliczeniowych SIX Payment               Services, pozwoli Greenpeace Polska poszerzyć spektrum możliwości pozyskania stałych darczyńców oraz nowych środków finansowych, poprzez opcje innowacyjnych, zautomatyzowanych płatności cyklicznych dostępnych teraz na terminalach płatniczych. Co ważne, współpraca Greenpeace Polska i SIX Payment Sevices na platformie Mofimo to poszerzenie projektu, powstałego przy współudziale Visa dla całego sektora NGO.

– Aby działać skutecznie na rzecz ochrony środowiska, chcemy zachowywać niezależność finansową, dlatego nie przyjmujemy dotacji od rządów, w tym od instytucji Unii Europejskiej oraz od biznesu. Nasze działania finansowane są dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców. Biorąc pod uwagę to, iż coraz chętniej korzystają z nowoczesnych, szybkich metod płatniczych, a jednocześnie chcą mieć pełne poczucie bezpieczeństwa dokonywanych wpłat, podjęliśmy decyzję o współpracy z Mofimo oraz SIX Payment Services. Dzięki tej współpracy przekazanie darowizny na rzecz naszej organizacji będzie jeszcze szybsze i jeszcze prostsze I, przede wszystkim, bardzo bezpieczne – mówi Mariusz Onuch, szef Działu Pozyskiwania Funduszy w Greenpeace Polska.

– Dzięki współpracy z Visa i Mofimo dostarczamy rozwiązanie w postaci terminali płatniczych, przy pomocy których Greenpeace zwiększy liczbę darczyńców, znacznie przyspieszy i uprości sam proces pobierania regularnych darowizn. To nie pierwszy tego typu projekt w portfolio Mofimo I SIX Payment Services, w którym wspierają działania z obszaru charity, dlatego decyzja Greenpeace utwierdza nas w przekonaniu o słuszności strategii SIX Payment Services, polegającej na ścisłej współpracy z fintechami, wnoszącymi do biznesu elastyczność i innowacyjność – podkreśla Sebastian Ramatowski, Head Indirect Sales Poland w SIX Payment Services.

Partnerstwo Mofimo, SIX Payment Services, Visa oraz organizacji pożytku publicznego, jaką jest Greenpeace Polska, to kolejny projekt, w którym postęp technologiczny wspiera dokonywanie pozytywnych zmian w otaczającym nas świecie.