Partner serwisu Visa dla biznesu

Grupa SGB zbuduje wspólną platformę bankowości mobilnej

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BankTech
Opublikowano: 24 października 2019, 15:28 Aktualizacja: 24 października 2019, 15:28

Spółdzielcza Grupa Bankowa rozpoczęła prace nad wspólną platformą bankowości mobilnej dla wszystkich banków spółdzielczych w zrzeszeniu SGB. Takie informacje przekazał w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną Mirosław Skiba, prezes SGB-Banku.

Dzięki takiej platformie klient banków spółdzielczych będzie mógł zaaplikować o kredyt z poziomu smartfona. Prezes Skiba zapewnia, że spółdzielcy są gotowi na technologiczny skok.

Banki spółdzielcze realizują mobilne przyśpieszenie

Jeszcze do niedawna banki spółdzielcze nie były w stanie wypracować takiego modelu informatyzacji, który pchnąłby je do przodu i pozwoliłby nawiązać walkę z konkurencję. Teraz SGB wypracowało BS API, które ma pozwolić im na znaczące przyśpieszenie informatyzacji tego sektora – mówi prezes Skiba w rozmowie z DGP.

Na razie nie wiadomo kiedy wspólna platforma dla banków spółdzielczych ujrzy światło dzienne, ani jaki będzie jej model biznesowy. Prezes SGB zapewnia jednak, że prace już się rozpoczęły. Przypomina także inne osiągnięcia programu „mobilnego przyśpieszenia” – chodzi przede wszystkim o udostępnienie najpopularniejszych płatności mobilnych.

Kilka tygodni temu Grupa SGB wdrożyła takie metody płatności jak Apple Pay, Google Pay, BLIK, czy Garmin Pay, a już niedługo powinien dołączyć do nich również Fitbit Pay. Mirosław Skiba zdradza, że banki spółdzielcze widzą zainteresowanie nowymi metodami płatności wśród klientów, chociaż na razie ciężko o konkretne dane na temat liczby użytkowników, czy liczby transakcji.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

grupa-sgb-zbuduje-wspolna-platforme-bankowosci-mobilnej