Dzięki takiej platformie klient banków spółdzielczych będzie mógł zaaplikować o kredyt z poziomu smartfona. Prezes Skiba zapewnia, że spółdzielcy są gotowi na technologiczny skok.

Banki spółdzielcze realizują mobilne przyśpieszenie

Jeszcze do niedawna banki spółdzielcze nie były w stanie wypracować takiego modelu informatyzacji, który pchnąłby je do przodu i pozwoliłby nawiązać walkę z konkurencję. Teraz SGB wypracowało BS API, które ma pozwolić im na znaczące przyśpieszenie informatyzacji tego sektora – mówi prezes Skiba w rozmowie z DGP.

Na razie nie wiadomo kiedy wspólna platforma dla banków spółdzielczych ujrzy światło dzienne, ani jaki będzie jej model biznesowy. Prezes SGB zapewnia jednak, że prace już się rozpoczęły. Przypomina także inne osiągnięcia programu „mobilnego przyśpieszenia” – chodzi przede wszystkim o udostępnienie najpopularniejszych płatności mobilnych.

Kilka tygodni temu Grupa SGB wdrożyła takie metody płatności jak Apple Pay, Google Pay, BLIK, czy Garmin Pay, a już niedługo powinien dołączyć do nich również Fitbit Pay. Mirosław Skiba zdradza, że banki spółdzielcze widzą zainteresowanie nowymi metodami płatności wśród klientów, chociaż na razie ciężko o konkretne dane na temat liczby użytkowników, czy liczby transakcji.