Partner serwisu Visa dla biznesu

Grupa TenderHut podsumowuje rok

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 22 grudnia 2017, 10:39 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 19:10

Białostocka technologiczna grupa kapitałowa TenderHut zamknie kolejny rok z doskonałym wynikiem. Dane po trzecim kwartale 2017 roku pokazują, że grupa zwiększyła swoje przychody o ponad 138% w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku, zamykając tym samym wskazany okres ze skonsolidowanym obrotem na poziomie 11,45 mln złotych. Dynamiczny rozwój, międzynarodowe kontrakty, innowacyjne projekty oraz plany wejścia na Warszawski Parkiet pokazują, że informatyczna firma z Białegostoku staje się liderem branży nie tylko na skalę regionu, ale i Polski.

Grupa TenderHut podsumowuje rok

Osiągnięcia firmy zostały dostrzeżone przez niezależny ranking Deloitte Fast 500 EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), w którym Grupa TenderHut znalazła się, jako jedna z najszybciej rozwijających się 25 polskich firm. Koniec tego roku przyniesie Grupie estymowany przychód na poziomie przekraczającym 17,5 mln złotych.

Dla porównania: rok 2015 spółka zamknęła przychodem skonsolidowanym na poziomie 6,44 mln zł , a rok 2016 na poziomie 8,87 mln zł. – Rok 2017 to dla nas bardzo intensywny czas pracy, a kolejny wcale nie będzie lżejszy – z uśmiechem mówi Robert Strzelecki, wiceprezes Grupy TenderHut, w skład której obecnie wchodzą 4 profilowane spółki: SoftwareHut, Solution4Labs, LegalHut i ProtectHut.

Czytaj także: Facebook decyduje o kredycie?

Wejście na Warszawski Parkiet

730 tys. złotych to dofinansowanie, które firma pozyskała w 2017 roku na przygotowanie spółki do wejścia na Warszawską Giełdę. Środki pozyskane zostały w ramach programu „Wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4Stock” realizowanego przez PARP.

– Wejście na giełdę jest dla nas strategicznym projektem na najbliższe lata. Planujemy pozyskać z rynku ponad 20 mln złotych i przekroczyć 65 milionowy próg wymaganej kapitalizacji spółki ze sporym zapasem. Myślimy o organizacji debiutu w pierwszym kwartale 2019 – mówi Robert Strzelecki.

Grupa z pozyskanych środków planuje dokonać akwizycji kolejnych podmiotów IT działających na lokalnym rynku w Białymstoku i Olsztynie. Zewnętrzne finansowanie zapewni firmie także możliwość realizacji szeregu przedsięwzięć. Wśród głównych celów znajduje się dalsza ekspansja na zagraniczne rynki, rozwój innowacyjnych produktów oraz rozbudowa infrastruktury badawczo-rozwojowej.

Czytaj także: Bank Pekao finansuje startupy

Nowe biura i ekspansja

2017 rok dla całej Grupy TenderHut to intensywny rozwój także pod względem organizacyjnym. Konsolidacja rynku firm IT w Białymstoku, czyli przejęcie dwóch firm QBurst Poland i LIT, oraz otwarcie biura w Olsztynie to tylko część wydarzeń, które mówią o wzroście potencjału wykonawczego grupy.

Nowe kontrakty i klienci z całego świata zaowocowały otwarciem w 2017 roku aż 5 nowych przedstawicielstw na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych. Nowe biura powstały w Londynie, Zurychu, Berlinie, Dublinie oraz w Nowym Yorku i dołączyły do pozostałych dwóch zagranicznych biur w Kopenhadze i Sztokholmie.

Czytaj także: Telekomunikacja i telewizja kablowa w Polsce – co przyniesie rok 2018?

Innowacyjne projekty

Spółka z założenia i praktyki biznesowej realizuje głównie projekty poza granicami Polski. Innowacyjne aplikacje z zakresu bankowości elektronicznej realizowane na rynkach Ameryki Łacińskiej czy współpraca z Microsoft przy rozwoju technologii AR (augmented reality – rozszerzanej rzeczywistości) to tylko wybrane projekty, nad którymi na co dzień pracują inżynierowie oprogramowania spółki. Firma oprócz projektów na zlecenie zagranicznych kontrahentów rozwija autorskie rozwiązania, które skutecznie komercjalizuje. Jednym z nich jest wprowadzona na rynek w 2017 roku aplikacja Zonifero, która ma szansę zrewolucjonizować codzienną pracę w tysiącach polskich i zagranicznych biur.

Zonifero jest naszym autorskim projektem z zakresu Digital Office Management, który najpierw przygotowany był na nasze wewnętrzne biurowe potrzeby, ale w szybkim czasie udało się nam go skomercjalizować. Aplikacja została wdrożona już u kilku naszych stałych, zagranicznych klientów, a w Polsce jest wdrażana w dużych międzynarodowych korporacjach i instytucjach publicznych, trwają również rozmowy z uczelniami oraz organizatorami festiwali muzycznych i targów, gdzie optymalizacja zarządzania przestrzenią jest również bardzo potrzebna  – tłumaczy Strzelecki.

Czytaj także: Współpraca z Wielką Brytanią – czy to dobry moment?

Plany na przyszłość

Nadchodzący 2018 rok to dla całej Grupy TenderHut okres intensywnego rozwoju.

– Kiedy 3 lata temu zaczynaliśmy projekt pt. TenderHut bez pieniędzy i klientów wszyscy uważali, że porywamy się z motyką na słońce. A po trzech latach na rynku w nowy rok wchodzimy z dobrym portfelem wartościowych projektów. Największy z nich to pozyskany przez Solution4Labs kontrakt na wdrożenie systemu LIMS w Orlenie – mówi Waldemar Birk.

Przygotowania do wejścia na Warszawską Giełdę, ciekawe projekty dla zagranicznych partnerów oraz postępująca konsolidacja lokalnych rynków pracy to wyzwania, których realizacja leży w osi zainteresowania zarządu firmy w 2018 roku.

W skład grupy kapitałowej TenderHut wchodzą 4 kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT. ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

grupa-tenderhut-podsumowuje